08.12.2021
Marína
- - zajtra - -
Izabela
A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


1. Domkársky ples

Ani sme sa nenazdali a opäť prišla plesová sezóna a s ňou aj náš prvý domkársky ples v Liskovej. Už dlho sme sa naň tešili – a naozaj bolo na čo.
Po krátkom príhovore sme na úvod zaspievali zopár mládežníckych piesní a modlitbou sme medzi seba pozvali najdôležitejšieho hosťa – Ježiša. Peknou symbolikou bolo aj roznášanie svetla na stoly.

A potom sme sa už mohli do chuti vytancovať. Samozrejme nesmeli chýbať erkárske tance, ktoré majú medzi nami asi najväčší úspech. Prestávky medzi tanečnými kolami nám spestrovali rôzne súťaže, na niektorých sa zúčastnili aj celé rodiny, čo bolo veľmi zaujímavé (napr. hádzanie lentiliek do úst).

Zlatým klincom večera bola asi scénka o Popoluške v hereckom obsadení: v hlavnej úlohe - Darinka Martonová ako Popoluška a Jarko Timko ako princ – medik v 5. ročníku, Mária Mišatová ako macocha a jej dcéry, "škaredé ako noc" - Júlia Martonová a Erika Horváthová, a odkiaľsi sa vynorila aj starenka so zázračnými "orieškami" - Aňa Kočibalová. Na scénke sme sa všetci dobre zabavili, vrátane nás hercov. Musím povedať, že medzi nami sú ozajstné herecké talenty.

Nezabudnuteľným zážitkom bola aj tombola. Niektoré ceny boli naozaj zaujímavé – napr. tá kopa hnoja, ktorú vyhrala Júlia...alebo živý zajac, ktorý poputoval do Daňov.

A potom sme už len tancovali a tancovali, kým sme topánky nezodrali... Ale nebuďme smutní – ani sa nenazdáme a bude tu ďalší ples...(a budeme písať ďalší príspevok do kroniky :-))

typ akcie : ples
autor článku: Anna K.
dátum akcie: 01.02.2003
prečítaní: 2590x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)