23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Keby sme každý rok vykorenili čo len jednu svoju chybu, skoro by z nás boli ľudia dokonalí.
..... Kempenský .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


2. Domkársky ples

Obdobie po Vianociach býva aj u nás v Liskovej vždy plné plesov. Pred 2 rokmi vznikla myšlienka zorganizovať ples, ktorý by bol určený práve domkárom, ich rodičom a ľuďom, ktorí viac či menej spolupracujú s Domkou. Išlo nám o hlavne o to, aby sa na ňom vytvorila pravá rodinná atmosféra. Keďže ohlasy po plese boli veľmi pozitívne, rozhodli sme sa urobiť tento rok repete. A ako to vyzeralo tentokrát?

Ples sa uskutočnil v sále Kultúrneho domu v sobotu 24.1. Pozvanie prijalo cca. 110 ľudí väčšinou z Liskovej a 9 mladých z ružomberskej Domky. Mottom plesu bola tentokrát myšlienka "Sľúbte mi, že sa budete milovať" od Dona Bosca.
Pôvodný plán začať o 19:00 nám síce ani tento rok nevyšiel ale už o 19:30 sála stíchla, pretože do miestnosti vstúpili členovia spevokolu za zvukov piesne "Sme z rôznych strán a kútov", ktorí si na úvod pripravili zaujímavú choreografiu so svetlom. Jej súčasťou bolo aj zapálenie sviec na všetkých stoloch v sále ako symbol, že Boh nás v láske všetkých spája, presne podľa slov piesne. Nasledoval príhovor nášho predsedu Miloša, ktorý ples slávnostne otvoril a pozval nás do tanca. Prvé kolo bolo "rodičovskou volenkou", čiže tancovali domkári so svojimi rodičmi.

Jednotlivé tanečné kolá vám opisovať nebudem, bolo tam veeeeeľa dobrej hudby, striedali sa ľudové i moderné kolá, takže snáď si každý prišiel na svoje. Nezabudli sme však ani na prestávky medzi tanečnými kolami a aj tento rok sme si pripravili kultúrny aj súťažný program.

Kultúrnym programom bola tak ako aj minulý rok scénka. Ostali sme verní rozprávkovému motívu a tak sme uviedli premiéru modernej verzie rozprávky "O 3 prasiatkach". Ani v tejto verzii sa hladnému vlkovi (v mojom prevedení) nepodarilo zožrať prasiatka, ba po prudkom náraze do dverí 3. domčeka došlo u neho ku zmene identity a stala sa z neho "koza vo vlčom rúchu". Za zmienku stoja nielen herecké výkony prasiatok (Erika, Júlia, Anička), ich mamy (Katka), či ostatných (Zuzka nižná, Zuzka vyšná, Martina, Jarka), ale aj veľmi presvedčivé kostýmy, ktoré dotvorili vtipnú atmosféru scénky. Ako každá dobrá rozprávka, aj táto mala svoje poučenie, ktoré bolo na záver scénky odspievané v pesničke, a síce, že ak budeme držať spolu, nič sa nám nemôže stať.

Súťažným programom boli už tradične veľmi populárne tance: metlový a balónový. Bolo vidno, že úroveň súťažiacich rastie z roka na rok, takže sme si museli na víťazov v oboch tancoch počkať dosť dlho. Nakoniec však boli odhalené páry v najlepšej forme a 3 víťazné si z parketu odniesli sladké odmeny.
Na plese samozrejme nechýbala ani tombola. Ceny v nej síce neboli superdrahé, zato však superpraktické, originálne a sympatické, takže málokto odolal pokušeniu kúpiť si lístky. Do top trojky sa tentokrát dostala kniha Sväté písmo, hriankovač a darčekový kôš. Nechýbala ani cena, ktorú určite nemajú nikde inde vo svete: fúra hnoja. Cien bolo cca. 30, mnoho tvárí po tombole zostalo rozžiarených a tí ostatní už aspoň vedia, aké čísla si majú vybrať budúci rok.

Po tombole pokračovala voľná zábava. Spestrením bol ešte "zbojnícky tanec" na piesne z muzikálu "Na skle maľované", ako aj ľudový spev bursovníckej chasy.
Ples sa skončil okolo 4:00.
Snáď sa nám aj tentokrát podarilo vytvoriť rodinnú atmosféru a ukázať, že mladí a starší sa aj v dnešnej dobe dokážu zabávať súčasne a aj slušne. Ak sa to podarilo, tak ples splnil naše očakávania a radi si ho zopakujeme aj budúci rok.

typ akcie : ples
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 24.01.2004
prečítaní: 2224x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)