23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Čas je to, čo najviac chceme, ale bohužiaľ to, čo najhoršie využívame.
..... W. Penn .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Valné zhromaždenie Domky

V tomto článku by som vás chcel informovať o Valnom zhromaždení Domky, ktoré sa uskutočnilo 26.-28.3. na Hranovnickom plese pri Poprade a ktorého som sa zúčastnil aj ja ako zástupca nášho strediska.

Valné zhromaždenie je stretnutie zástupcov (väčšinou predsedov) stredísk Domky z celého Slovenska, ľudí pracujúcich na ústredí Domky (to sú tí, ktorí sa starajú o fungovanie celej Domky), členov predsedníctva Domky (to sú tí, ktorí robia v Domke dôležité rozhodnutia) a pozvaných hostí. Tento rok sa nás dokopy zišlo asi 80.

Jedným z najdôležitejších bodov programu bola voľba nového predsedu Domky, keďže doterajšiemu predsedovi Petrovi Novákovi skončilo funkčné obdobie. Do funkcie kandidoval aj tento rok a bol zvolený, čiže najbližšie 2 roky bude znovu predsedom Domky on.

Najdôležitejšou vecou, ktorá sa týka priamo nás a našej susednej ružomberskej Domky (tú zastupoval Marek Palider) bolo to, že sa nám podarilo stretnúť s otcom provinciálom Vladimírom Feketem, ktorý je predstaveným rehole saleziánov na Slovensku. Ten nám sľúbil, že sa postará o to, aby sme v našich strediskách videli saleziánskeho kňaza častejšie (aspoň 1x mesačne na duchovnej obnove). Verím, že sa to podarí a prítomnosť saleziána budú čoskoro cítiť viacerí z vás.

Rád by som vám ešte v skratke dodal pár všeobecných informácii o Domke. Domka už funguje 13.rok a zahŕňa 33 stredísk po celom Slovensku (vrátane toho nášho). Celá Domka už má momentálne viac ako 6000 členov. Ústredie Domky je v Bratislave, pri stredisku Miletičova. Najbližšie k nám sú strediská v Ružomberku, Žiline, Banskej Bystrici, Námestove a v Okoličnom.

Viac informácií o Domke nájdete na www.domka.sk

typ akcie : iné
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 28.03.2004
prečítaní: 1830x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)