23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Keby sme každý rok vykorenili čo len jednu svoju chybu, skoro by z nás boli ľudia dokonalí.
..... Kempenský .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Jarná tancovačka

Dátum tancovačky nebol do posledných dní jasný. Hladinu pokojných príprav rozvíril návrh, aby sme ju urobili na Deň detí.

Po viacerých diskusiách a premýšľaniach sme sa napokon rozhodli, že tancovačka bude v sobotu – 15. mája 2004 – teda o dva dni. V príprave fungovala dobrá spolupráca, a preto aj samotný výsledok stál zato.
Tento raz sme vybrali dolnú miestnosť. Je tam predsa viac miesta, a to sa pri tanci a súťažiach vždy zíde.

Deti sme začali vítať o 17.00 pri vchode, dostávali 4 rôzne označenia s rytierskym motívom. Na naše veľké prekvapenie bolo na prezenčke zapísaných vyše 110 účastníkov. Keďže tohoročná tancovačka bola v sobotu a nie v nedeľu, netreba sa čudovať, že rodičov prišlo menej ako po iné razy.

Za heslo tancovačky sme s Katkou vybrali výrok sv. Jána Boska: „Nech vás vždy vedie láska k blížnemu.“ Pre ilustráciu myšlienky sme použili príbeh o tom, ako dedinčania nosili vodu do pánovej cisterny. A potom sa hradný pán odmenil. Do každej nádoby dal dukáty. Tí, čo pána mali radi, priniesli väčšiu nádobu s vodou, a teda boli aj štedrejšie odmenení. Tak aj nás má viesť láska k druhým.

Celou tancovačkou deti sprevádzala rytierska téma. V úvode vystúpil kráľ( Michal Mišík), rytier (Tomáš Koma) a princezná (Zuzka Katráková). Rytier prišiel požiadať princeznú o ruku. Ona si ale dala podmienku. „Musíš splniť tri úlohy.“ Aby sa rytierovi lepšie darilo, pomáhali mu deti.

Rytier má byť múdry, vzdelaný, a preto deti mali prejsť krátky úsek s knihou na hlave bez toho, aby im spadla. V druhej disciplíne sa súťažiaci obliekali do výzbroje (meč, štít, obuv, prilba). Tu sa ukázala ich šikovnosť a rýchlosť. A poslednou rytierskou skúškou bolo zabitie draka. Nádejní rytieri mali trafiť otrávený citrón (handrová loptička) rovno do drakovej jaskyne – do jeho tlamy. Najviac bodov získalo družstvo zelených. Je pravda, že rozdelenie nebolo najspravodlivejšie a niektoré družstvá boli zvýhodnené. Všetci sa nakoniec stali rytiermi, dostali sladké odmeny, a čo je najdôležitejšie, pomohli rytierovi získať ruku princeznej.

Do tanca nám hrala z pódia rytmická hudba, ktorú nám pripravili chlapci Tomáš, Miško a Maťo. Deti sa chodili vypytovať, kedy bude balónový tanec, ale zapojili sa aj do metlového a ani pri erkárskych nesedeli. Dokonca sa zvŕtali aj pri ľudovkách.

Mladší žiaci odchádzali domov bez problémov, lebo im bolo oznámené, že ich doma čaká prekvapenie. A so staršími sme sa rozlúčili o 21.30. Myslím si, že tancovačka sa nám vydarila najmä vďaka ruži, ktorá medzi nami funguje asi tri mesiace.

typ akcie : tanečná akcia
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 15.05.2004
prečítaní: 1888x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)