23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Ten, kto je príliš zamestnaný tým, že robí dobro, nemá čas na to, aby bol dobrý.
..... R. Thákur .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Vychylovka - Lietava - Strečno

Jedného, spočiatku zahmleného sobotného rána (t.j. 28.augusta 2004) nasadla 45-členná partia domkárov do autobusu a hor' sa spoznávať nové zákutia Slovenska. Naše prvé kilometre viedli hornatým územím Oravy a následne Kysúc až do "zašitej" dedinky blízko poľských hraníc zvanej Vychyľovka. V tomto nádhernom kúte našej krajiny sa nachádza Múzeum kysuckej dediny a rarita v celej Európe – Historická lesná úzkokoľajová železnička HLÚŽ. Po spoznaní oboch pamiatok bolo na tvárach domkárov badať úžas, najmä zo železničky, ktorá mala medzi všetkými návštevníkmi veľkú obľubu.

Kysuce máme za sebou a meníme smer na Považie, kde máme na pláne výlet na Lietavský Hrad, presnejšie to, čo po jeho častých dobývaniach zostalo. Ešte treba dodať, že hmla a tajomný vývoj počasia sa prehupli do skutočne krásneho dňa, takže zážitok z výletu bol o to silnejší. Po krátkom, približne polhodinovom výstupe na hrad sa nám naskytol fascinujúci pohľad na okolité kopce a obec Lietavu, ležiacu tesne pod hradom. Pohľad na mohutné hradby zhora je skutočne ohromujúci a tým, čo sa boja výšok, to skutočne zdvihne adrenalín.

Z hradu sme už dole, plní elánu a dychtiví ešte po čomsi zaujímavom, rozhodujeme sa navštíviť ešte jednu neplánovanú pamiatku a tou je hrad Strečno, ktorý bol nedávno zrekonštruovaný a sprístupnený pre verejnosť. Bolo to skutočne perfektným vyvrcholením výletu a ten, kto tam nebol, môže naozaj ľutovať. Mnohí sme skonštatovali, že málokedy sa nám v živote podarí vidieť toľko krásnych miest naraz a málokedy sa nám pritrafí navštíviť také miesta, kde len tak bežne nezavítame.

Vďaka patrí hlavne Domke za vydarenú akciu a SAD Ružomberok za autobus, ktorý nás vozil po spomínaných miestach.

typ akcie : poznávací výlet
autor článku: Peter S.
dátum akcie: 28.08.2004
prečítaní: 1966x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)