23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Základná rola vedúcich je vždy rovnaká. Spočíva v pomoci skupine splniť spoločnú úlohu, udržať ju ako celok a zaistiť, aby každý člen prispel podľa svojich najlepších možností - stimulovať rozvoj každého člena.
..... J. Adair .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Bodka za prázdninami

V snahe neporušiť tradíciu sme aj tento rok mysleli na jednu z našich obľúbených akcií – na BODKU. 4.9.2004, sme sa už po 13.-ty raz stretli spolu s deťmi na obvyklom mieste, ktorému, ako som sa už niekoľkokrát sama presvedčila, pomenovanie "bodka" prischlo.

Prvé ročníky tejto akcie boli uskutočnené vždy na konci školského roka ako "detská oslava" :-) začiatku prázdnin a ukončenia desať mesačnej tvrdej práce v škole, no a posledné dva roky sme dali bodku prázdninám a spoločne sme oslavovali, že do najbližších prázdnin je už len niečo cez 10 mesiacov :-)

O tom, že "Bodka" sa teší veľkej obľube, svedčí už samotný ročník akcie, no že je naďalej taká atraktívna pre deti aj mládež, napriek svojej už celkom slušnej histórii, tak z toho sme boli prekvapení a samozrejme veľmi potešení aj my sami. Detí prišlo neúrekom a o animátorov (niektorí mali dokonca premiéru a zvládli to naozaj perfektne...) nebola tiež núdza. Tentokrát sa celé dopoludnie nieslo v pravej indiánskej atmosfére, ako posledné dozvuky nášho júlového tábora. Veď príležitosť cvičiť sa v sile ducha, trpezlivosti, odvahe, rozvahe a pravej múdrosti, ktorými títo prérijní muži vynikali, treba využiť vždy, keď nám je ponúknutá.

A tak nám v sobotu po liskovskej hore behalo okolo 60 pomaľovaných indiánov s čelenkami na hlavách a horlivo sa snažili osvojiť si tieto čnosti "červených tvárí", či už pri lasovaní, strieľaní z lukov, hádzaní oštepom, plazení, alebo pri zisťovaní stôp, začo boli na záver odmenení. A popri tom všetkom sme stihli uloviť jedného bizóna, z ktorého nám potom indiánsky "guľášovarič" uvaril pravý bizóní guľáš....Chutil znamenite...

Bol to pekný deň, bohatý na ešte krajšie zážitky....Amen.

typ akcie : súťaž
autor článku: Mária T.
dátum akcie: 04.09.2004
prečítaní: 1948x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)