23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Keď si medzi mladými, zanechaj všetky múdre knihy, aby sa mohli stretnúť srdcia.
..... P. Rosso .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Šarkaniáda

Tak a máme za sebou ďalšiu akciu. Dalo by sa povedať, že aj dve, lebo tie šarkany sme museli najprv vyrobiť. V sobotu 9.10. mal každý možnosť naučiť sa výrobe šarkana. Mnohí sme zistili, že je oveľa jednoduchšie si ho kúpiť a možno jeho lietajúci potenciál bude lepší, no radosť z vlastnej tvorivosti a spoločnej práce to vynahradila.

Na druhý deň, teda 10.10. bola nedeľa a veľmi sme si priali, aby nám aj počasie prialo. Predpoludním bolo takmer úplné bezvetrie, nech aspoň o 13.00 zafúka, priali sme si. Veľmi sa mu nechcelo, no predsa tie šarkany trochu zobral do parády.

Na kopčeku za Liskovou sa preháňali hore – dolu. A deti? Tie sa popreháňali tiež. Ich líčka boli červené ako jabĺčka. Ako sa snažili, aby ich šarkan vyletel najvyššie!

Pár šarkanom sa prihodili nepríjemné úrazy – zlomená ruka- špilka, natrhnutá šľacha – špagátik, našťastie sme mali so sebou aj pána doktora, ktorý to všetko liečil.

Všetkých nás tam bolo do 30, no to nerátame ešte hlavných súťažiacich na nebi. Najmladšia Evka Kubalová (2–ročná) sa len čudovala, čo sa to robí. Aj ona mala šarkana s macíkom futbalistom, ktorý vyhral 1. miesto v kráse. 2. najkrajší bol Dominikov a na 3. miesto deti hlasovali za Veronikin motýlik.

Z kúpnych šarkanov bol najvyššie letiaci Jojov, za ním tancoval vo vetre Marekov Vierikov a nedal sa zahanbiť ani Veroniky H.

A ako sa darilo vyrobeným v klubovni? Dominik Timko vyhnal svojho slnečného najvyššie, Jakub K. sa umiestnil na 2. miesto a jeho sestra Barborka s nosatým šarkanom sa ocitla na treťom mieste.

Víťazi dostali sladkú odmenu, a všetci majú na pamiatku pero a možno dostanú aj peknú fotku.

typ akcie : súťaž
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 10.10.2004
prečítaní: 2038x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)