23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
A som si istý, že ani smrť, ani život, ani anjeli, ani kniežatstvá, ani prítomnosť, ani budúcnosť, ani mocnosti, ani výška, ani hĺbka, ani nijaké iné stvorenie nás nebude môcť odlúčiť od Božej lásky, ktorá je v Kristovi Ježišovi, našom Pánovi.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Jesenná tancovačka

V sobotu 13.11. 2004 sa naše deti isto nevedeli dočkať popoludnia. Chystala sa pre ne zábava v kultúrnom dome.

Aká radosť, keď v sále viseli krásne červeno-biele stuhy. Potrebovali sme len menšie úpravy. A s tým nám pomohli dievčatá zo stretiek i šiestačky. Aj stoly boli vyzdobené kvetmi z jednej ružomberskej stužkovej. Oplatilo sa robiť tancovačku v novembri.

Mali sme trochu obavy, ako sa premiestni ťažká aparatúra z kostola, no vyriešilo sa to na poslednú chvíľu a zabezpečený bol aj odvoz. Sláva! Tancovačka môže začať. Hudba už hrá. Po 15.00 sa prezenčka začala zapĺňať. Katka predniesla uvítaciu reč. Boli predstavení Tomáš a Michal, ktorí sa budú starať o hudbu. A veru, chlapci, dobre ste hrali! Zaskákali sme si do chuti, nechýbali nám ani ľudovky, ani domkárske melódie.

Hlavné motto znie: "Všetko, čo dýcha, nech Ťa chváli, Pane." Nielen ľudia oslavujú Boha, ale aj zvieratá. A práve k nim mal veľmi priateľský vzťah svätý František z Assisi, ktorý "prišiel" aj na našu tancovačku. Zahral ho Peťko Kohút. V krátkej scénke dokázal s Božou pomocou skrotiť divého vlka, ktorého sa báli obyvatelia mestečka Gubbia. Vlk – Paľko Kohút, sa nakoniec stal mierumilovný a obyvatelia si ho obľúbili. Ako rozprávač sa predviedla herečka Mária Kubalová.

Tému blízkosti so zvieratami sme neopustili ani pri súťažiach. O víťazstvo bojovali 4 stáda divých zvierat: žirafy, levy, vlci a orly. Tí poslední vyleteli najvyššie aj v bodovej tabuľke. V prvej súťaži sa všetci museli premeniť na psíka s chromou labkou, potom behali ako kraby. Kvíz preskúšal mozgové závity z otázok o sv. Františkovi. V nasledujúcej súťaži sa deti stali kuriatkami a neskôr sa plazili ako dážďovky. Každé zviera po toľkej vydanej energii vyhladne, a teda bolo ju treba doplniť. Po sladkej potrave sa len tak zaprášilo.

Boli sme prekvapení peknou účasťou. Nechýbali zástupcovia najmladšieho pokolenia a tešili sme sa prítomnosti rodičov. Mnohí sa zabávali pri tradičných súťažiach: balónový a metlový tanec. Na stoličkový už nevyšiel čas, a takí šiestaci by ho ešte uvítali.

Starší ôsmaci a deviataci boli prešťastní, keď nastalo "zatmenie svetla" v sále. Oživením našej zábavy bola aj tombola. Jednoduché ceny lákali a každý len tak čakal, kedy sa ozve to jeho číslo v Jarkovom hlase.

Pred pol deviatou sa jesenná zvieracia šou už chýlila k svojmu koncu, lebo každý si už musel nájsť svoju skrýšu na prenocovanie. Ako dobre bolo.

typ akcie : tanečná akcia
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 13.11.2004
prečítaní: 2022x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)