23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Je ľahšie Božiu vôľu plniť ako spoznať.
..... neznámy .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Silvestrovský večer

A znova nadišiel 31. december, deň lúčenia sa so starým rokom a vítanie toho nového – tentokrát roku 2005. Po dobrých skúsenostiach zo Silvestra 2003 sme sa rozhodli dať našim domkárom príležitosť stráviť Silvestra v našej klubovni aj tento rok.

Tentokrát sme pripravili nasledujúci program: od 18.00 do 21.30 priestor pre deti zo ZŠ, od 21.30 do 23.30 mládež, potom čakanie na polnoc v našom kostole a po polnoci slávnostný prípitok s naším pánom farárom a pokračovanie zábavy.

Keďže sv. omša sa skončila až okolo 17.30, všetci sa ešte odobrali do svojich rodín na slávnostnú večeru a tak sa klubovňa začala zapĺňať deťmi až po 19.00. Dovtedy organizátori pripravili klubovňu na silvestrovský večer – pripravila sa aparatúra na púšťanie hudby, rozmiestnili sa lavičky na sedenie a klubovňa sa vyzdobila kahančekmi vo farebne vyzdobených fľašiach. A zábava sa mohla začať...

Hlavnou zábavou bol samozrejme tanec. Okrem tradičných domkárskych tancov a zopár ľudoviek sa hudba niesla v modernom duchu. Priestor dostali aj 2 súťaže – rozprávkový a stoličkový tanec. Stoličkový tanec je klasika, ale rozprávkový bol novinkou. Súťažiaci sa dali do párov, na chrbát sa im nalepili ich rozprávkové mená a ich úlohou bolo počas tanca čo najrýchlejšie nájsť svojho rozprávkového partnera. Okrem tanca a súťaží niektorí účastníci žhavili aj kalčeto a na tých vyhladnutých čakalo občerstvenie, ktoré si deti doniesli samy.

Hovorí sa, že v najlepšom treba prestať a tak sa o 21.30 zábava pre deti zo ZŠ skončila. V tom čase bolo v klubovni asi 60-70 ľudí. Po menšom uprataní klubovne bolo všetko pripravené pre mládež. Tá však tentokrát sklamala. Do 23.30 sa v klubovni zišlo len 7 mladých, ktorí teda väčšinu času strávili rozprávaním sa. O pol dvanástej sme sa presunuli do kostola, kde mal pre všetkých pripravenú adoráciu pán farár.

Po polnoci nasledovalo slávnostné požehnanie a novoročné blahoželania. Po nich sme sa opäť presunuli do klubovne, kde si 6 mladých spoločne s pánom farárom pripilo šampanským na Nový rok a zotrvalo v rozhovore až do 1.30. Potom sme sa už pobrali domov.

Čo dodať k tomuto Silvestru? Kto chcel, prišiel... Deti si určite prišli na svoje, mladých zrejme láka iný typ zábavy. Uvidíme, ako to bude vyzerať o rok.

typ akcie : tanečná akcia
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 31.12.2004
prečítaní: 1981x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)