08.12.2021
Marína
- - zajtra - -
Izabela
Času máme veľa, len ho málo využívame.
..... B. Franklin .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Deň spoločenských hier

Keďže sú jarné prázdniny v plnom prúde (28.2.2007), treba ich trošku spestriť. Snehu tu v dolinách už ubudlo a do úvahy pripadá naša klubovňa, v ktorej je k dispozícii kopa spoločenských hier.

Začali sme v mene Božom, prosbou o radosť, nech nás o ňu neoberie ani prehrávanie.

Od 14.00 do 17.00 h sa prevetrali karty, hľadala sa Cesta do neba, pátralo sa po Fantómovi, viedli sa zápasy v hokeji, futbale, prebiehali neustále súperenia v kalčete, aj stolný tenis sa mimoriadne tešil veľkému záujmu.

Tvorivú dielňu sme neplánovali, ale deti si ju samy vymysleli. V závere už v klubovni plávali aj nádherné ryby z krepového papiera, ktoré priplávali z fantázie prváčky a druhákov.

Na spestrenie okolo 30-tich účastníkov (najstarší boli deviataci), sme s deťmi pripravili malé súťaže: v hode neposkladaným papierom A4, v hode pierkom, v hode balónom. S obecenstvom sme posudzovali, kto zahodil najďalej. Druhé súťaže boli zamerané na kreslenie na tabuľu po slepiačky. Vždy dvaja mali nakresliť kravu, potom žirafu, kozu a seba. Ostatní ohodnotili, ktorá „obluda“ je zaujímavejšia, alebo smiešnejšia.

Na posilnenie sa podávali dobošky, čaj a voda so sirupom. Záver patril upratovaniu, veď sa aj patrí, lebo sme prišli do vyumývanej, voňavej a čistej klubovne.

typ akcie : hry v klubovni
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 28.02.2007
prečítaní: 2483x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)