08.12.2021
Marína
- - zajtra - -
Izabela
Nejazdite väčšou rýchlosťou, než akou dokáže lietať váš anjel strážny.
..... neznámy .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Rozprávkový kolotoč


Hlavnými hrdinami našej Domky sú samozrejme deti, ktoré majú svoj sviatok v júni. A tak sa zrodila vo fesťáckom tíme myšlienka urobiť niečo pre ne. Deň predtým, ako sme sa rozhodli o téme súťaží, vysielali rozprávku o Popoluške, ktorou sme sa inšpirovali.

V sobotu 9. júna „priviezol náš rozprávkový kolotoč“ 4 skupinky detí do rozprávky. Čo ich tam čakalo?

1. V komore už bola pripravená macocha a nevlastná sestra s úlohou, či skôr prísnym rozkazom preberať strukoviny a umývať schody. Tej roboty tu bolo moc.

2. Keď macocha s dcérou odišli na zámok, Popoluška sa stretla s vílou. V záhrade nášho kostola deti čakala naša víla, ktorá im dala vymýšľať a tvoriť z písmen slová súvisiace s rozprávkou.

3. V kráľovskej kuchyni je veľký zhon. Kuchárka potrebuje pomoc pri príprave šľahačky. Pre zábavu sa dvaja zo skupinky majú nakŕmiť.

4. Aj v tanečnej sále sa už čosi chystá. Dvorná dáma a jej pomocníci čo najrýchlejšie vystrihujú farebné kvietky do okien. O chvíľu sa začne svadba.

5. Ešte je tu kráľovské divadlo so šašom. Za 20 minút (toľko trvalo každé stanovisko) musí skupinka zahrať časť z rozprávky.

Po „vypnutí kolotoča“ sme si pozreli celú rozprávku v podaní našich hercov.

Keď sme vyžrebovali Popolušku (Katku) a princa (Jakuba), trošku sme si zatancovali domkárske tance, ako sa patrí na svadbe.

V súťažiach sa získavali myslené oriešky, ktoré si každá skupinka po vyhodnotení mohla vychutnať v sladkej podobe. Vyhrali Rákociovci.

I. Bartošová nám zaspievala, že „život je pohádkou nedopsanou...“ v ktorej „třeba tě zázrak potká, potká, potká, možná taky stokrát.“

V modlitbe sme sa Pánu Bohu poďakovali za deti, za počasie, za animátorky, teda za zázraky Božej lásky k nám, ktoré nás dnes stretli.

autor: Ivana B.

typ akcie : hry v klubovni
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 09.06.2007
prečítaní: 2677x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)