08.12.2021
Marína
- - zajtra - -
Izabela
Skúška, ktorá na vás dolieha, je iba ľudská. A Boh je verný. On vás nedovolí skúšať nad vaše sily, ale so skúškou dá aj schopnosť, aby ste mohli vydržať.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Letný tábor Trlenská dolina

Letný tábor sa uskutočnil v Trlenskej doline 2.-7. júla 2007. Zúčastnilo sa ho 45 ľudí, z toho 30 detí, 5 animátorov, 9 členov organizačného tímu a 1 kňaz.

Hlavnou myšlienkou tohtoročného tábora bolo „Urobiť niečo viac“. Počas jednotlivých dní sme si priblížili, ako sa dá prežívať život v radosti, aké dôležité je štúdium ako príprava na budúcnosť, ako prekonávať každodenné ťažkosti, ako žiť v Božej prítomnosti a konať dobro... A tak sme sa pripravovali na naše budúce povolanie... Deti si znovu nacvičili scénky súvisiace s témou dňa a tak obohatili náš večerný program.

Súťažný program z nás zase urobil pátračov po ukrytom obraze slávneho maliara. Najskôr sme sa na pátranie pripravili a v závere tábora sa vybrali aj na výpravu za vzácnym obrazom, ktorý sa nakoniec v sobotu ráno aj podarilo nájsť.

Pripravený program sme počas tábora museli viackrát upravovať kvôli počasiu, od stredy už totiž bolo viac dažďa ako slnka. No zvládli sme to a myslím, že spokojný mohol byť každý.

Samozrejme, mali sme aj viacero návštev – pán farár, rodičia, kamaráti. Za návštevný deň sme mohli prehlásiť štvrtok, kedy aj vďaka štátnemu sviatku prišlo najviac ľudí.

Nechcem veľmi písať o tom, čo na tábore bolo - kto bol, ten vie. Na účastníkov tohtoročného tábora však čakalo viacero zmien, no a radšej by som napísal niečo o nich. Poďme pekne po poriadku...

Zmena miesta – Trlenská dolina

Po 3 rokoch na chate Skalka na Maline Brde sme sa dočkali zmeny. Dohodli sme sa s ružomberskými jezuitmi a tábor sme uskutočnili na jezuitskej chate v Trlenskej doline. Duchovnú službu zabezpečoval jezuita – páter Janko Benkovský. Myslím, že môžem za všetkých prehlásiť, že spolupráca s jezuitmi bola fajn, vychádzali nám vo všetkom v ústrety a tak im aj touto cestou ďakujeme.

Spojenie dievčat a chlapcov

Tento rok sme sa rozhodli otestovať miešané dievčensko-chlapčenské skupinky. To sme počas liskovských táborov už dlho nemali. No a výsledok? Myslím, že to chlapci aj dievčatá zobrali bez problémov a že vytvorili dobré družstvá a naučili sa spolupracovať. Jediným malým negatívom je, že sme museli z programu vypustiť niektoré vyslovene chlapčenské hry...

Väčšie vtiahnutie do témy

Toto bol tiež zaujímavý experiment. Súťažnú tému sme si vymysleli sami (výprava za vzácnym obrazom slávneho maliara), no a oproti minuloročným táborom sme sa snažili niektoré pasáže hrať tak, ako keby sme na tej výprave naozaj boli. Počas tábora sa teda niektorí členovia organizačného tímu zhostili úlohy hercov a hrali svoje fiktívne roly. Ako to dopadlo? Na prvý pokus to nebolo zlé, keby bolo viac času na prípravu, mohlo to byť ešte zaujímavejšie.

Zmena bodovania

Pátracie skupiny nezískavali priamo body, ale materiál potrebný na záverečnú výpravu a písmená šifrovanej abecedy. Poradie sa menilo podľa toho, kto mal aktuálne najviac materiálu a písmen. Tento systém už budúci rok zrejme nezopakujeme, keďže nie je až taký prehľadný ako klasická bodovacia tabuľka.

Výsledky tábora
Samozrejme dopĺňam aj výsledky súťažného programu. Mali sme 5 pátracích tímov, každý z iného štátu. Nakoniec sa najviac darilo družstvu Anglicka (anim. Števko), ktoré nakoniec aj našlo obraz. Za ním skončili v poradí družstvá Ruska (anim. Mária), Holandska (anim. Rasťo), Madagaskaru (anim. Majo) a Kuby (anim. Zuzka).

Toľko stručne k najväčšej akcii liskovskej Domky v roku 2007. Na záver ďakujeme všetkým, ktorí tento rok pridali ruku k dielu a vďaka ktorým sme prežili ďalší pekný domkársky táborový týždeň.

typ akcie : letný tábor
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 02.07.2007
prečítaní: 4557x
K o m e n t � r e :

no to musim ozaj pochvalit ze takyto tabor som este nazazila ozaj ste to dobre vymysleli,super =)

autor : zuzi
dátum : 02.08.2007

nemyslim si,ze to bol dobry napad spojit dievcata s chlapcami...aj ked:)ale nie,chlapcom ide len o vyhru a dievcatam skor o to aby sa zabavili...no a ked tieto dve vlastnosti nedate spolu tak vznikaju hadky...vsak vieme rusi:))ale inak bolo fajn.rusi do toho....

autor : .....
dátum : 03.08.2007

podla mojich infi ktore mam na tom rusi oproti inym boli NAHODOU slusne

autor : dojav
dátum : 03.08.2007

Náhodou
HOLANDSKO 4EVER

autor : Suflik
dátum : 04.08.2007

ta to rusko sa dako zapisalo do povedomia:)...to bola len nasa strategia, akoze " hrat mael nevinne roztrzky", ktore mali len nepriatela zmiast...a sa nam to aha celkom podarilo:) cestne striebro:)...podla mna to spojenie bolo fajn...treba sa ucit kompromisom aj v krizovych situaciach:) a tabor nam v tom mohol pomoct:)...a potom...ked to nejde, treba sa napit vodky a hned je vsetko ruzovejsie:) pozdravujem vsetkych svojich ervenonosych...aj fanusikov:)..."eta vsjo"

autor : marusja
dátum : 07.08.2007

suhlasim s marusjov tento tabor nas vela uzitocneho naucil a aj robit tie kompromisi eta vsjo........

autor : dojav
dátum : 08.08.2007

a ja som bola stvrta a nefrajerim sa...:)

autor : veronika
dátum : 27.08.2007

ved aj stvrte mesto je predsa pekne

autor : dojav
dátum : 28.08.2007
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)