08.12.2021
Marína
- - zajtra - -
Izabela
Je otázkou, čo je väčšia hanba: či to, keď nám odoprú postavenie, ktoré si zaslúžime, alebo to, keď nás posadia do takého, ktoré si nezasluhujeme.
..... J. Bruyére .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Animátorská chata


Vybrať sa na chatu počas letných prázdnin je samozrejmá vec, ale táto chata bola niečím iná.....bola to predsa animátorská chata!! Chata plná zábavy, smiechu =), asi aj pevnejších priateľstiev, no a určite aj nových zážitkov s varením.

Chata bola vybavená, veci na ňu potrebné nakúpené, ľudia informovaní takže môžeme vyraziť....ale pozor, aby sme nezabudli na to, že je sviatok Panny Márie a tak sa všetci zúčastníme svätej omše. No vlastne všetci ako všetci. Chlapci, ktorým sa akosi nechcelo ráno vstávať bežali na omšu až večer.=)

Prvý deň nám teda utiekol skutočne rýchlo, bol plný hier ako Mäso či scrable (kto nepozná hru Mäso, opýtajte sa Matúša a Maťa, oni vám ju isto vysvetlia, všakže?=)),a taktiež chodenia po vodu, ktorej sme nikdy nemali dosť. Neskoro večer nechýbala pravá „vatra“, o ktorú sa ako ináč postarali chlapci. Ako na každej chate ani na tejto nemohlo chýbať večerné vyspevovanie, no a nám prišli na pomoc aj chlapci z Martinčeka, ktorí kúsok pod nami na lúke stanovali. Takže o zábavu na prvý večer sme mali skutočne postarané. A keďže sa noc čoraz viac chýlila ku svojmu koncu zišlo by sa na chvíľku si aj zdriemnuť, aj keď viem, že na chate sa naspí=) ale to nevadí.

Aj ranný budíček bol o to horší, ale keď sa chlapci ráno rozhodli, že pôjdu na malý výlet na Choč, dievčatám hneď naskočil úsmev na tvárach. Mohli sme si zas pospinkať a dohnať tak tú dlhočiznú noc. Naši chlapci sa nám však vrátili stráášne vyhladnutí a nám neostávalo teda nič iné iba im rýchlo navariť niečo chutné, no a čo môže byť chutnejšie ako špageta a lá chata?=) Po chutnom neskorom( dosť neskorom) obede sme sa znova zahrali možno už trochu otrepané hry, ale pre nás stále aktuálne a zábavné. A tak bol ďalší deň aj noc pomaly za nami.

Piatok, to bol asi jeden z najdlhších dní akýsi na tejto chate pätám. Zuzka nám skoro ráno odišla a tak sme na chate aspoň na chvíľku ostali sami=). Na chvíľku, bol to vlastne celý deň cez ktorý sme sa naozaj super zabavili, aj keď sme z neho asi polovicu prespali. Večer k nám konečne dorazili Jarko, Rasťo a Majo, ktorí nám ako sa zdalo doniesli so sebou aj dážď. Tak tento večer sme museli stráviť zavretí dnu v chate, ale to nevadí aj tak sme si našli zábavu. Chlapci si zahrali karty a my viac-menej dievčatá sme šantili a robili somariny ako sa patrí=)

Ďalší deň aj noc boli takto za nami a nastala sobota, na ktorú sme sa tešili asi najviac lebo sa mal konečne variť guláš. Vlastne guláš nám navarili chlapci a to na čele s Rastíkom. Rastík sa však ponáhľal na futbal, a asi aj preto nám do guláša namiesto soli prisypal cukru. To však nevadí Rastík prežili sme, Jarko s Majom sa to pokúsili nejako zakryť a asi sa im to aj podarilo, keďže z gulášu neostalo vôbec nič. Večer nás už bolo viac tak sme sa mohli konečne zahrať aj niečo iné. Tento večer sme si zahrali mestečko „Palermo“ a naozajstnú doslova nočnú skrývačku. Bola to skutočne pravá skrývačka plná nečakaných situácií, nezvyčajných skrýš a hlavne bola v hlbokej noci.

V nedeľu ráno sa väčšina chlapcov rýchlo zdekovala a tak upratovanie ostalo zas len na dievčatách, Jarkovi a Matúšovi. Museli sme poznášať všetky veci, ktoré sme si povynášali a ktoré sme viac-menej ani nepojedli. Boli to hlavne tie naše safalátky, ktoré už ani nemali svoju pôvodnú podobu ale boli skôr celé zelené a tým aj totálne nejedlé. Na ich znesenie do dediny sa hrdinsky podujal Matúš za čo mu patrí ohromná vďaka.

Na záver nášho chatovania sme sa zúčastnili svätej omše v Ružomberku, kde sme skutočne zakončili tohtoročné CHATOVANIE =) no a na rok sa zas stretneme...............tak do chatovania priatelia..........................=

typ akcie : pobytové podujatie
autor článku: Zuzana A.
dátum akcie: 15.08.2007
prečítaní: 2749x
K o m e n t � r e :

pekny clanok...len zuzka zabudla zdokumentovat chlapov ako sa snazili spravit kvasok

autor : dojav
dátum : 03.09.2007
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)