08.12.2021
Marína
- - zajtra - -
Izabela
Lebo Božia láska je rozliata v našich srdciach skrze Ducha Svätého, ktorého sme dostali.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Výlet na Horehronie


Všetci, ktorí sa rozhodli spoznať krásy Horehronia, využiť posledné jesenné slnečné dni na spoločný výlet s rodinou a kamarátmi, či upevniť tieto vzájomné vzťahy, prípadne vybudovať nové, sme sa stretli 7. októbra 2007 o 7:00 pred KD v Liskovej. Po odkontrolovaní, či sme naozaj „komplet“, sa výlet mohol začať. A ako ináč, než modlitbou za šťastnú cestu a pekné počasie.

Približne po 1,5 hodinovej jazde sme dorazili do hmly zahalenej dediny Bystrá, kde sa nachádza Bystrianska jaskyňa. Keďže sme mali ešte takmer hodinku k dobru, každí tento čas využil po svojom; buď vo vzájomnom rozhovore, prechádzkou po dedine, študovaním informácií o jaskyni... Po zakúpení vstupného sme konečne plní očakávaní vstúpili do tajomných a nádherných chodieb, ktoré vytvorila počas stáročí „matka príroda“. Zo zaujímavého odborného výkladu sme sa dozvedeli, že Bystrianska jaskyňa je najvýznamnejšou jaskyňou Horehronského podolia. Je známa pozoruhodnými skalnými tvarmi a vývojom podzemných priestorov, výskytom sintrovej výplne, ako aj priaznivými klimatickými podmienkami na speleoterapeutickú liečbu. Každého tento výklad zaujal, ale boli sme radi, keď sme po hodinke vyšli von na slniečko a čerstvý vzduch.

A aby sme si toho vzduchu užili čo najviac, ďalšou našou zastávkou bol lesnícky skanzen vo Vydrove, kam sme sa ale odviezli vláčikom z Čierneho Balogu. Po skupinkách sme sa teda vybrali nasávať nové vedomosti po jednom z náučných chodníkov a užívali sme si posledné krásne dni babieho leta. Na 3-kilometrovom „Chodníku lesného času“ je v súčasnosti 63 zastávok, ktoré mnohými zaujímavými exponátmi, prírodnými dielami medzinárodnej skupiny umelcov Ekoartu a predovšetkým prirodzenými lesnými stanovišťami ponúkajú objavné pohľady na životodarné schopnosti lesa. Dozvedeli sme sa teda veľa zaujímavých informácií o lese, jej obyvateľoch, lesných strojoch, ktoré používajú pri svojej práci lesníci, o rastlinách a stromoch... Keďže budovanie Lesníckeho skanzenu nie je stále ukončené a každý rok pribúdajú nové exponáty, určite by stálo za to, vrátiť sa sem ešte raz alebo 2-krát, 3-krát...

Po nádherne strávenom dni, nabití novou energiou a novými znalosťami sme šťastne docestovali domov.

typ akcie : poznávací výlet
autor článku: Júlia S.
dátum akcie: 06.10.2007
prečítaní: 2417x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)