23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Povedz mi, čím tráviš čas a poviem ti, kto si.
..... Andersen .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Výročná konferencia

Rok 2012 nám prešiel ako voda, zažili sme kopec akcií, veľa zážitkov, dokonca sme prežili aj očakávaný koniec sveta :). Prišiel čas zhodnotiť a pospomínať na tento rok, na čo slúži aj naša výročná konferencia.

Tohtoročná konferencia s poradovým číslom 15 sa konala v magický dátum, a to 31.1., čo je sviatok nášho patróna Dona Bosca a zároveň aj dátum, v ktorom roku 1997 vzniklo naše stredisko. Začali sme ju samozrejme poďakovaním Pánu Bohu, a to sv. omšou v našom kostole. Viesť sv. omšu prijal dobrý priateľ nášho strediska, Pavol Dzivý SDB, ktorý spolupracoval na viacerých našich táboroch . Spolu s dvomi koncelebrantmi a v sprievode mládežnícko – detského spevokolu sme prežili peknú omšu, kde sme aj odovzdali dary vo forme písmen symbolizujúcich strediskovú celoročnú hru ÚSVIT.

Po sv. omši sme sa presunuli do klubovne, kde pokračoval program konferencie. Pozvanie okrem členov Domky (bolo ich okolo 50) prijali aj hostia – Pavol Dzivý SDB, väzenský dekan Peter Halkoci, pán starosta Ing. Jozef Murina, za ružomberskú Domku prišiel Ing. Róbert Lukáč a taktiež prišli aj vyslúžilí domkári, bývalí predsedovia a spolupracovníci.

Po úvodnom privítaní nasledovala prezentácia, kde sme si vďaka nádherným fotkám pripomenuli akcie z roku 2012. Nasledovala prezentácia o financiách a hospodárení s nimi, ako aj o zbierkach na Tehličku a Dobrú novinu. Každá z prezentácii bola obohatená o kvízové otázky - odhadovala sa napríklad celková suma peňazí vyzbieraných za 17 ročníkov Dobrej noviny, alebo sa hádalo, kto sa nachádza na starej fotke.

Ďalší bod, ktorý nasledoval po sumarizácii, bolo poďakovanie a rozlúčenie sa s niektorými členmi strediskovej rady, menovite s Jarkom Timkom ml., Zuzkou Mrvovou, Zuzkou Adamčiakovou a Ajou Kubalovou. Ich odchod so strediskovej rady samozrejme nie je definitívny koniec v našom stredisku a určite sa budú radi zapájať. Stredisková rada o svojich členov nielen prišla, ale ich aj získala a to Veroniku Ilovskú a Barborku Kubalovú.

Tento bod konferencie bol obohatený aj o „voľby“, keďže predsedovi strediska skončil mandát. Zo súhlasom strediskovej rady a jednohlasnom zvolení členov strediska bol opäť zvolený do funkcie predsedu Marián Žúbor. Ten si spolu so strediskovou radou ako novú posilu a podporu vybral za svoju podpredsedníčku, novú členku rady, Barborku Kubalovú. Záver patril poďakovaniam pre všetkých, čo akýmkoľvek spôsobom podporovali naše stredisko a prispeli k jeho chodu. V diskusii padli rôzne pozitívne príspevky a povzbudenia. Nakoniec nás čakalo bohaté občerstvenie s chutným koláčom. Celkovo sa konferencia niesla v príjemnej atmosfére, a my dúfame, že príjemný rok čaká aj našu Domku.

typ akcie : výročná konferencia
autor článku: Marián Ž.
dátum akcie: 31.01.2013
prečítaní: 2197x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)