11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
Sme ako anjeli s jedným krídlom. Dokážeme lietať, len ak objímeme jeden druhého.
..... neznámy .....




zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Pridedinský tábor

Tohtoročný prídedinský tábor sa niesol v téme ruskej rozprávky Máša a medveď. Začali sme v pondelok dopoludnia, samozrejme, modlitbou a krátkou rozprávkou, potom vždy pokračoval dopoludňajší program formačnou polhodinkou - príbehom. V pondelok to bol príbeh s názvom Chlapec a Boh, v ktorom sa malý chlapec chcel stretnúť s Bohom. Po príbehu program pokračoval, boli to stanoviská, na ktorých museli deti v skupinkách lúštiť tajné odkazy, po ktorých dostali kľúč k tajnému odkazu.

Pondelkový popoludňajší program pokračoval tvorivými dielňami, na ktorých sme vyrábali ozdobné gule, papierové medvedíky a srdiečka. Taktiež sme si pozreli jednu rozprávku a išli sme na vec. Po tom, ako sme všetko dorobili a poupratovali, prišiel čas na poslednú úlohu tohto dňa. Poslednou úlohou bolo, že deti museli čo najrýchlejšie vyrobiť 10 kvietkov, ktorými sa potom vyzdobí naša klubovňa. Tá skupinka, ktorá ich vyrobila najrýchlejšie, dostala najviac bodov za toto poobedie.
V utorok sme mali iný program. Po modlitbe a rozprávke nasledoval príbeh Krivda a pomoc, v ktorom sa dvaja kamaráti vybrali cez púšť. Program, ktorý nasledoval, bol tentokrát o niečo bohatší a ťažší na rozmýšľanie. Deti si mali prezerať obrázky z Máši a medveďa a odpovedať na otázky. Potom nasledovala hra Páli Vám to, v ktorej mali deti hádať slová.

Poobede sme sa presunuli do telocvične, kde sme si trošku zasúťažili. Rozdelili sme sa do štyroch skupiniek a presunuli sme sa na stanoviská. Prvé stanovisko bola hra lakros, ktorá bola náročná na behanie, ale všetci sme to zvládli. Druhé stanovisko boli prekážky, okolo ktorých sme museli behať s loptou. Na poslednom stanovisku sme museli s basketbalovou loptou medzi kolenami vyskákať po schodoch. Keď sme celá skupinka vyskákali hore, spravili sme si spoločnú fotku. Potom sme si po dvojiciach zviazali nohy a zišli sme dole. Takto sa pre nás skončil utorkový súťažný deň.

Streda dopoludnia začala ako každý deň modlitbou a rozprávkou, potom nesmel chýbať ani príbeh, s názvom Boh v studni. Myšlienkou tohto príbehu bolo, že Boh sa nachádza v každom z nás. Potom sme pokračovali spoločenskou hrou Party alias, ktorá nás všetkých zaujala. Keď sme túto hru dohrali, zvýšilo nám ešte trošku času, tak sme si vytiahli nejaké spoločenské hry a každý sa hral to, na čo mal chuť.
Streda popoludní bola naozaj nezvyčajná. Vyrábali sme Miškove chalúpky z keksov. Spravili sme si základ chalúpky, ktorý sme spojili jemným krémom. Kým nám to všetko tuhlo, dali sme si prestávku a prišiel čas na rozprávku. Po rozprávke sme pokračovali tým, že sme si chalúpky ozdobovali zvyšným krémom a peknými ozdobami. Pred chalúpku sme si postavili gumeného medvedíka a Mášu. Všetci sme si svoje chalúpky premiestnili na pripravené stoly a pekne sme sa s nimi odfotili.

Posledný deň sme dopoludnie začali rovnako, modlitbou, rozprávkou a príbehom Koľko stojí zázrak, ktorý hovoril o malom dievčatku, ktoré malo vážne chorého bračeka a chcelo mu kúpiť zázrak, aby sa uzdravil. Pokračovali sme veľkou hrou Skryté písmenká, počas ktorej sme lúštili odkaz a zadanie poslednej úlohy. Keď sme tento odkaz vylúštili, išli sme splniť poslednú úlohu, ktorej zadanie bolo vyklopať Mášu a vymyslieť najoriginálnejšiu fotku.

V štvrtok poobede bola záverečná časť tohtoročného pridedinského tábora - vyhodnotenie. Zrekapitulovali sme si celý tábor a prešli sme na vyhodnotenie. Ocenili sme všetky deti, čo sa zúčastnili a dopozerali sme zvyšné časti rozprávky Máša a medveď.

typ akcie : hry v klubovni
autor článku: Natália K.
dátum akcie: 25.02.2013
prečítaní: 2495x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)