11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
Talent a schopnosti vynesú človeka hore, ale iba charakter ho tam udrží.
..... neznámy .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Tehlička pre deti ulice

Pred troma týždňami sa konalo stretnutie k Tehličke pre úsvitové skupinky. Nechceli sme však, aby takéto informácie ostali len pre nás, a tak sme pripravili prezentáciu tejto zbierky aj pre ostatných členov farnosti. Tým dňom bol piatok 22.3. S prípravami sme však začali už cez týždeň, keď sme zdobili napečené medovníčky, aby sme sa mohli aspoň takto poďakovať za milodary. V už spomínaný piatok sme si pripravili krížovú cestu, ktorá hovorila o príbehoch Detí ulice. Bolo niekedy až zarážajúce počúvať, s čím všetkým sa tieto deti stretávajú a čo musia prežívať. Po krížovej ceste nasledovalo krátke predstavenie tejto zbierky aj s videom. Potom bola svätá omša, ktorú svojím spevom spríjemnil mládežnícky spevokol.

Keďže sme už tento víkend začali v téme Tehličky pre deti ulice, tak sme ho takto aj zakončili. V nedeľu sme pripravili pre členov úsvitu pokračovanie stretnutia s touto tematikou. Na minulom stretnutí sme im zadali úlohu, a tak sme boli zvedaví, ako si ju splnili :-). Najskôr sme si opäť pozreli video a trocha sme o ňom podiskutovali. Potom nasledoval kvíz, ktorý sa týkal najmä krajín Angola, Keňa, Južný Sudán a Azerbajdžan, pretože do týchto krajín bude zaslaný výťažok tohtoročnej zbierky. Po kvíze sme si pozreli predstavenie týchto krajín vždy v prevedení inej skupinky. Každá prezentácia bola niečím iná a musím povedať, že skupinky sa svojej úlohy zhostili veľmi dobre. Medzi prezentáciami sme sa aj zahrali a skupinky mohli získať body do celkového hodnotenia.

Na záver by som chcela poďakovať všetkým, ktorí mi akýmkoľvek spôsobom pomohli pri propagácii tejto zbierky. A v neposlednom rade chcem poďakovať za všetky milodary, ktoré ste venovali pre Deti ulice. Verím, že aj takto na diaľku sme pomohli naplniť heslo tohtoročnej tehličky: „Vyplňme to prázdne miesto!“

typ akcie : iné
autor článku: Nika I.
dátum akcie: 23.03.2013
prečítaní: 2211x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)