11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
Keď nevieš, ako by si najlepšie pomohol núdznym, choď medzi nich a otváraj poriadne oči aj srdce. Láska je vynaliezavá.
..... P. Rosso .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Letný tábor

„Nech Arborius prekvitá a Elindor navždy žije!“

Týmito slovami sa začal tohtoročný „fantasy“ tábor. Mladí z Liskovskej Domky sa tentoraz vydali do Žiarskej doliny pri Liptovskom Mikuláši na chatu Kožiar. 4 rodiny, 24 detí, 11 animátorov, 7 členov organizačného tímu, don Paľo Dzivý a ujo Timko v pondelok ráno 5.8. nasadli na autobus a vydali sa vpred za dobrodružstvom plní očakávaní a nadšenia.

Hneď v úvode sme sa dozvedeli od hraničiara Aremisa a miestnych žien z krajiny Elindor, že sa dejú čoraz čudnejšie veci – vtáky nespievajú, potok vyschol, úroda nerastie. Strom života Arborius začal vysychať. A tak sa 5 národov krajiny – Nordský, Dubalgský, Arangielsky, Anaonský a Gnomský - vydalo zachrániť krajinu. Postupne sme sa dozvedeli, že za všetko môže čarodejnica Erunis, ktorá chce ovládnuť celú krajinu. Od druida sme sa dozvedeli, že potrebujeme kamene svetla, o ktoré sa ale snaží aj Erunis, preto ich musíme získať čo najviac, viac ako ona.
A tak sa začal „boj“. Snažili sme sa byť rýchlejší ako Erunis a jej armáda na čele so strašným Mortúrom. Erunis ale mala všade svojich ľudí, dokonca medzi nás prišla aj sama a snažila sa nás nahovoriť na obchod. Sľubovala hory-doly, len aby sme jej dali kamene svetla. Bohužiaľ, niektorí z nás sa dali nahovoriť a uverili jej sladkým rečičkám a niektorí zas nemali na výber, keď sa chceli ako národ zachrániť.
A tak sme len hľadali miesta, kde by sme mohli nájsť ďalší. Pomáhali nám aj rôzne bytosti – dryády, bludičky, alchymista, elfovia, ale boli aj taký, ktorí nám hľadanie sťažovali. Ghúlovia, piadimužíci, trollovia a podobné potvory. Ako sme tak putovali krajinou, tak sme zablúdili aj na Baranec a na záver nášho boja proti Erunis sme sa vybrali na poslednú výpravu naprieč celou krajinou, až sme sa dostali k portálu, ktorý nás premiestnil ku kováčovi, ktorý nám z kameňov svetla ukul čarovný meč. To už bol ale blízko posledný boj.

Keď nám kováč priniesol meč, spoločne sme sa zhodli, že by ho mal niesť v mene nás všetkých hraničiar Aremis. A tak sme sa všetci vydali na bojisko. Meč v rukách Aremisa pohltil všetky Erunisine čary a Erunis utiekla. Mortúr bol uväznený a na našu radosť sa Arborius znova zazelenal. Čo sa ale stalo s Erunis, to nik netuší. Možno sa o niekoľko generácií zjaví znova s ďalším plánom na ovládnutie našej pokojnej krajiny.

Čo dodať na záver? Hostia reštaurácie chaty Kožiar mali obrovský zážitok, keď nás videli pobehovať v plášťoch, s mečmi, v drôtených košeliach a iných fantastických kostýmoch. A 10.8. nás už doma čakali nadšení rodičia celí šťastní, že sme doma. :)

typ akcie : letný tábor
autor článku: Alexandra K.
dátum akcie: 05.08.2013
prečítaní: 2479x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)