25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Stratený čas nie je možné získať, preto je strata času vážna.
..... Seneca .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Pridedinský tábor


Inšpirovaní veselou partiou tučniakov sme sa vrhli do dobrodružstva v ktorom každý z nás zohrával svoju (dôležitú) úlohu. Individuálne predstavy dávali prednosť spolupráci, ktorej sme sa celé štyri dni učili a ktorá sa v závere ukázala ako kľúčová pre dosiahnutie tímového úspechu.

Každý deň sme si formou príbehu a následne zamyslením v skupinkách priblížili vlastnosti, ktoré sú pre fungovanie v tíme dôležité. (tímový duch, odvaha, spolupráca, spoľahlivosť a pomoc)

V úvodný deň sme si pripomenuli minuloročný pridedinský tábor a pustili si motivačné video s mladými tučniakmi. Úvodnú nesmelosť sme prelomili zoznamovacími aktivitami: loptovou a vikingskou hrou po ktorej nasledovalo prvé rozdelenie do tímov. Prvé tímové súperenie sme okúsili pri Kartovej posúvačke a Stavaní tučniakov zo snehu.
Poobede si animátori skupiniek v Delegovanej hre naplno vyskúšali rolu vedúceho. Len on vedel inštrukcie a všetky potrebné informácie o čiastkových úlohách, ktoré delegoval na svojich členov tímu. Čelil tiež nečakaným problémom, ktoré musel riešiť za pochodu v časovej tiesni. Túto výzvu nakoniec, aj keď s rozdielmi, všetci zvládli.

Štvrtok sme aj vďaka peknému počasiu začali športovo. Na detskom ihrisku sme si otestovali spoluprácu v tímových hrách. Pri Torpédach bola kľúčová hlavne stratégia, pri Anakondách zase šikovnosť. Postreh si mohol každý člen v tíme precvičiť prechodom cez Močiare.
Po súťažnom doobedí sme si mohli trochu vydýchnuť tradične pri tvorivých dielňach, kde sa menili obyčajné plastové fľaše na podarených tučniakov.

Piatok bol podobne ako štvrtok už od úvodu akčný. Každý tím mal za takmer dve hodiny vyriešiť čo najviac rôznorodých úloh. Z veľkého chaosu nakoniec vyšli správne odpovede a splnené zadania :)
Poobede sme si pri viacerých aktivitách zameraných na dôveru vyskúšali aj svoju odvahu (Zoskok z lietadla :D). V tento deň bola súčasťou programu aj svätá omša, na ktorej sa vytvorila myslím pekná atmosféra. Po omši nasledovalo vyhodnotenie celkového bodovania a odovzdanie cien.

V sobotu sme ešte mali možnosť zahrať sa spoločenské hry a večer pozrieť animovaný film s kvízom na záver.


typ akcie : iné
autor článku: Stevo
dátum akcie: 18.02.2015
prečítaní: 2081x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)