25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Kde je sebaovládanie, tam sú všetky čnosti.
..... neznámy .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Tvorivé dielne


Aj napriek dnešnej rýchlej modernej dobe sme sa na tohtoročných jarných tvorivých dielňach rozhodli vziať do ruky už dávno objavenú ihlu a nitku a trocha novší šijací stroj. Treba sa predsa stále zdokonaľovať a objavovať svoje zručnosti. A..čo sa človek za mladi naučí, na starosť akoby našiel :-). Chceli sme si teda overiť schopnosti našich detí a mladých s ovládaním ihly a, poprípade, nejaké medzery doplniť a vylepšiť.

Na začiatku sme sa rozdelili na tri skupinky, ktorých úlohou bolo čo najrýchlejšie prišiť na kúsok látky 15 gombíkov, navliecť nitku do 19 ihiel a nakoniec zmerať krajčirskym metrom obvod klubovne. Musím povedať, že sme očakávali výsledky v kratšom čase, ale nakoniec svoje úlohy všetky skupinky zvládli. Potom sme sa mohli už vrhnúť na samotné vyrábanie, ktoré nás dnes čakalo. Deti si mohli ušiť prefíkané mačiatko, priateľského hada a nezbednú chobotničku. V ponuke bola aj výroba kvietku ako doplnku do vlasov pre dievčatá. Niektorí zase chceli využiť svoju presnosť na vystrihovanie štvorcov, ktoré sme potom na šijacom stroji zošili a vyrobili kocku.

Myslím, že prácu s ihlou a nitkou všetci zvládli výborne a už sa doma nemusíte báť, že vám nebude mať kto prišiť gombík na košeľu :-).

typ akcie : tvorivá činnosť
autor článku: Nastenka
dátum akcie: 21.03.2015
prečítaní: 2255x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)