25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Či teda jete, či pijete, či čokoľvek iné robíte, všetko robte na Božiu slávu.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Oslava 200. narodenín Dona Bosca


16. augusta bol pre saleziánsku rodinu na celom svete veľkým dňom. Totiž, práve v tento deň uplynulo presne 200 rokov od narodenia sv.Don Bosca, zakladateľa Saleziánov. Aj naša Domka chcela túto nedeľu prežiť aspoň troška inak ako všetky ostatné. A tak sme sa po dohode s pánom farárom rozhodli, že sv.omša o 10-tej bude slávnostnou pri tejto príležitosti. Stretli sme sa v klubovni už v piatok predtým a, veru, nebolo nás málo. Mária rozložila klavír, Jakub priniesol gitaru a my ostatní sme si naladili naše hlasivky. A začala sa skúška. Musím uznať, že bolo cítiť, že nás nikto nenútil prísť, ale naozaj sme chceli :). Samozrejme, rozdelili sme si aj čítania na nedeľu, prípravu obetných darov a dohodli sme sa, že všetci prídeme v Domkárskych tričkách.

V samotnú nedeľu sme sa stretli hodinu pred sv. omšou, všetci sme „nahodili slávnostné oblečenie“ a opäť sme si zopakovali piesne a dohodli všetky detaily. Ani vám neviem opísať, aká atmosféra vládla medzi nami, lebo neviem nájsť tie najvýstižnejšie slová. Bolo to jednoducho úžasné! Bolo nás takmer 40, väčších i menších. A všetci sme proste spievali na oslavu sv.Don Bosca, z vďaky za jeho dielo a za to, že aj my môžeme byť jeho súčasťou. Na konci sv.omše sme ponúkli aspoň cukríkmi aj ostatných veriacich, spravili sme si spoločnú fotku a my sme sa občerstvili nanukmi.

Moja veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa či už len máličkom podieľali na tom, že sme aj my mohli osláviť tento výnimočný deň. Bolo to naozaj SUPER!!!

typ akcie : iné
autor článku: Nastenka
dátum akcie: 16.08.2015
prečítaní: 2068x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)