25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Všetok čas, ktorý nie je naplnený láskou, je stratený čas.
..... T. Tasso .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Bodka za prázdninami


Témou tohtoročného tábora bol Don Boscov odkaz a tak, ako už býva zvykom, sme na túto tému nadviazali aj na BODKE ZA PRÁZDNINAMI. Už aj plagát s usmiatym Don Boscom, ktorý tento rok na Bodku nepozýval len deti, ale aj ich rodičov naznačoval, že táto Bodka bude troška iná ako tie minuloročné. Namiesto spekačiek nás totižto čakal chutný guľáš... ale poďme pekne poporiadku :).

Stretli sme sa, ako vždy pred ZŠ a vybrali sme sa pod horu, ku Kubalovie chate, kde už praskal ohník pod kotlom a pobehovali animátori chystajúci súťaže :). Keď sme tam všetci dorazili, Bodka mohla začať. Úvod patril modlitbe, po ktorej sme sa rozdelili do skupiniek, vymysleli si ozaj kreatívne názvy a už iba počúvali, čo nás čaká.

Každá skupinka dostala dve strany otázok týkajúce sa Don Bosca a jeho diela a ich úlohou bolo zodpovedať čo najviac z nich. Otázky to boli celkom náročné a tak sa odpovede dali získať aj splnením úlohy priradenej k jednotlivej otázke. A tak sme behali sem a tam po stanoviskách a chodili na chodúľoch, učili sa modlitbu k Don Boscovi, skladali mapu Talianska, dešifrovali odkaz, hľadali ukryté odpovede, kreslili plagát, ktorý pozýval do oratka, stavali kostol z prírodného materiálu, prenášali vodu, natáčali videoodkaz pre Don Bosca, prerozprávavali jeho sen, spievali táborovú hymnu, cvičili si pozornosť, chytali hmyz, testovali orientačný zmysel a mnohé iné (viď foto :D), až kým sme nemali aspoň väčšinu otázok zodpovedaných.

Po takom výkone sme energiu doplnili už spomínaným guľášikom, po ktorom nasledovalo vyhodnotenie a ocenenie všetkej snahy, čo predstavovalo koniec súťažnej časti. Tí čo sa neponáhľali domov sa potom ešte zahrali schovávačku, čínsky futbal, handball, karate a futbal.

Bolo nám spolu naozaj dobre, čo potvrdzuje aj čas príchodu domov (cca. 18:30) a ja len dúfam, že sa minimálne v rovnakom počte (69 ks) budeme stretávať aj na ostatných akciách :).

typ akcie : súťaž
autor článku: Barborka
dátum akcie: 29.08.2015
prečítaní: 2118x
K o m e n t � r e :

Super akcia, díky Barča :)

autor : Nika T.
dátum : 05.10.2015
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)