11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
Viesť znamená slúžiť, nič viac a nič menej.
..... J. Adair .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Výročná konferencia


Koniec januára je pre Domkárov vždy časom na oslavu. 31.1. je totiž sviatok sv.Don Bosca. Naše stredisko má pri tejto príležitosti každoročne Výročnú konferenciu. Ani teraz tomu teda nebolo inak a tento sviatok sme oslávili troška v predstihu – 29.1.2016.

Všetkému však predchádzali prípravy – nácvik spevokolu na sv.omšu, príprava scénky, zabezpečenie občerstvenia a, samozrejme, príprava samotnej prezentácie.

V spomínaný piatok sme sa stretli skôr, aby sme si ešte zopakovali piesne, ktoré budeme spievať, rozdelili sme si liturgické čítania a dohodli sme sa, kto pôjde niesť obetné dary. Sv. omša bola zo spomienky na sv.Don Bosca a my sme si to naozaj užili :). Po sv.omši nasledovala krátka scénka v podaní našich mladých hercov, ktorí boli výnimoční.

Potom sme sa presunuli do klubovne, kde boli okrem mladých, detí a niektorých rodičov aj pozvaní hostia – p.starosta, p.farár, manželia Lukáčovci z ružomberskej Domky a prišiel aj Jarko – riaditeľ ústredia. Tento rok sa na konferencii nemohol pre pracovné povinnosti zúčastniť Majo, náš predseda, a tak nás sprevádzala Barča. Majo nám však pripravil prekvapenie a na úvod sme si pustili krátke video, ktoré pre nás nahral v predstihu. Potom sme sa už teda započúvali a zapozerali do hodnotenia uplynulého roka, vďaka fotkám sme si zaspomínali na akcie, ktoré sme zažili, a oboznámili sme sa aj s hospodárskymi záležitosťami nášho strediska. Záver patril slovám našich hostí :).

Po tejto oficiálnej časti nasledovalo očakávané občerstvenie a voľné diskusie. Ďakujem všetkým, ktorí prispeli k tomu, aby sme opäť mali peknú konferenciu. Chcem však poďakovať aj za celých 19 rokov našej Domky!! Teším sa na budúci rok, keď, dúfam vo veľkom, oslávime 20-te narodeniny.

typ akcie : výročná konferencia
autor článku: Nastenka
dátum akcie: 29.01.2016
prečítaní: 1941x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)