11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
Charakter človeka sa spozná až vtedy, keď sa stal nadriadeným.
..... Remarque .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Festival Lumen

Každoročná akcia s názvom Festival Lumen, ktorej súčasťou sme boli tradične aj my mladí Domkári z Liskovej, sa uskutočnila v dňoch 3. - 4. júna 2016 v Trnave. Išlo o 24. ročník open air festivalu gospelovej hudby s bohatým programom, kde si každý účastník prišiel na to svoje. Domkári z Liskovej svojou účasťou v Trnave - 17 veselých duší - prekonali minulé roky.

Tohtoročné motto Festivalu Lumen sa nieslo myšlienkou "Enjoy your life", čo v preklade znamená: Teš sa zo svojho života. Preto sme sa plní radosti vybrali zažiť niečo nové, spoznať nových alebo stretnúť starých kamarátov, zúčastniť sa rôznych workshopov, prednášok a hlavne vybúriť si srdce pri pódiu, kde nás čakali kapely s vynikajúcou hudbou.


Cesta do Trnavy začala krásnym slnečným dňom a nástupom do rýchlika, kde sme obsadili 3 kupé. Po príchode sme sa ponáhľali do Františkánskeho kostola na úvodnú svätú omšu, ktorú sme plne ovešaní batohmi stihli :). Po skončení sme sa premiestnili do Domka stanu, kde sme mali možnosť uložiť si batožinu. Tu nás privítal aj riaditeľ ústredia Jarko s ostatnými členmi.

V týchto priestoroch sme sa rozdelili na 2 časti, kde jedna ostala v Domka stane a druhá sa išla zúčastniť prednášky v Mestskej športovej hale pod vedením Mariána Kuffu. Všetci tí, čo sme sa zúčastnili prednášky, sme boli radi, pretože sa nám páčilo, ako dokázal zaujímavo rozprávať a povzbudiť nás mladých k lepšiemu životu. Po skončení prednášky sme prišli k hlavnému pódiu, kde boli pripravené slovenské, nemecké a anglické kapely na svoje koncerty. Najviac sa nám páčila kapela Twelve 24, ktorá to najviac roztočila a ukončila piatkové koncerty. To však nebol úplný koniec, keďže sme mali stále na výber program, ktorý bol pre účastníkov s XL zónou. Išlo o platenú zónu, ktorú sme mali všetci 17ti, a mohli sme sa zúčastniť akéhokoľvek programu, ktorý festival ponúkal.

Piatok nám ponúkol ešte film v kine Hviezda s názvom ?V mene Krista? a spievané chvály v Mestskej športovej hale s Godzone Acoustic. Po tomto programe sa niektorí z nás už pomerne unavení vybrali do Základnej školy Andreja Kubinu, kde sme boli ubytovaní. Malá skupinka však ostala a zúčastnila sa ešte polnočnej animovanej adorácie s názvom Milosrdenstvo, ktorá ukončila piatkový program Festivalu Lumen. Unavení, ale obohatení sme išli nabrať nové sily na ďalší deň.


Sobotňajšie ráno sme začali opäť svätou omšou vo Františkánskom kostole o 8:30 pri príležitosti oslavy 25. výročia vzniku Domky. Po omši sme prišli do Domka stanu, kde sme sa niektorí zúčastnili súťaženia o pekné ceny a spoločne sa zahrali. Festival Lumen ponúkol tento rok aj voľné prenajatie kolobežiek na vyhradený čas 30 minút. Preto sme sa rozhodli, že využijeme túto možnosť a išli sme to vyskúšať. Tí, čo sme mali v rukách kolobežky, rozhodne neľutujeme a super sme sa zabavili :).

Keďže sa blížil obed, rozhodli sme sa, že sa spoločne naobedujeme v čínskej reštaurácii, kde sme nabrali silu na ďalší program z XL zóny. V kine Hviezda nás čakalo predstavenie 3T ? Tri Tvorivé Tvory, o ktoré bol veľký záujem. Po skončení predstavenia sme stále plní energie z obeda rýchlym tempom prišli do Mestskej športovej haly na Talkshow Mariána Čekovského Čeky Point s témou Zázrak. Myslím, že pre nás všetkých to bola zaujímavá premiéra.

Hlavné pódium na Trojičnom námestí bolo medzitým pripravené na nové kapely, ktoré nás čakali. Išlo o slovenské, estónske a anglické kapely. Najviac sa nám páčili anglické kapely Good Weather forecast a tiež Sam & Becki Cox of Newday Worship. Po poslednej kapele sme sa tradične presunuli na záverečnú polnočnú svätú omšu v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, kde sme poďakovali za pekné prežitie festivalu a tiež krásne počasie, ktoré nás sprevádzalo v tieto dni.

Kto si však myslel, že omšou oficiálne festival už skončil, tak sa mýlil, pretože po omši sme mali možnosť zúčastniť sa na Afterparty v Artklube a vyskúšať si tanečný parket. Samozrejme, že Lisková sa rada zabáva, a preto sme sa rozhodli zúčastniť sa a minúť aj poslednú energiu úžasnej soboty. Na parkete sme zotrvali nejakú tu hodinku, no keďže nás čakal skoro ráno odchod domov, išli sme nabrať silu a vyspať sa. Ráno sme spoločne nastúpili na rýchlik a docestovali šťastne domov.


Tak toľko z Festivalu Lumen, ktorý skončil veľmi úspešne a verím, že o rok sa stretneme opäť. Na záver napíšem ešte jednu peknú vetu, ktorá mi z tohtoročného festivalu utkvela v pamäti a je od Don Bosca: "Túžim vás vidieť šťastných tu i vo večnosti!"

typ akcie : kultúrna akcia
autor článku: Martin F.
dátum akcie: 03.06.2016
prečítaní: 2169x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)