08.12.2021
Marína
- - zajtra - -
Izabela
Kde je sebaovládanie, tam sú všetky čnosti.
..... neznámy .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Letná škola

Prériou sa preháňa suchý vietor, je sparné teplé počasie a vo vzduchu cítiť vôňu hemendexu. Exteriér. Veľký osamotený stan v rezervácii za farebnými skalami. Čo sa to tam deje? V stane sedí náčelník tejto rezervácie Driemajúci medveď a čaká. Už dlhú dobu vládne nad touto rezerváciou pevnými rukami. Hneď vedľa neho sedí jeho žena Rozospatá medvedica a dve mladšie ženy - Vysmiata koala a Planúca tigrica - jeho pevné ruky.

Zrazu sa v diaľke začne rysovať postava a za ňou ďalšia a ďalšia. Náčelník sa snaží zaostriť, ale zatiaľ vidí len tmavé postavy skrývajúce sa za vlnami tepla. Ako sa približujú, náčelník zaostrí a už vie, čo sa blíži. Mladí z celej prérie sa schádzajú, aby nabrali svoj ""duchovný vek". Tieto kmene veria, že duchovný vek získavate až vštepovaním kresťanských hodnôt ako sú pomoc, vľúdnosť,... Duchovný vek detí, ktoré prichádzajú sa získa tým, že podstúpia túto cestu do rezervácie Dlhých sĺz v období, keď je táto oblasť najvľúdnejšia a musia v nej prežiť niekoľko dní.

Deti už sú tu, z veľkého stanu sa šíri zvuk ako z včelieho úľa. Vtom sa náčelník postaví, zodvihne ruku, všetci stíchnu a prehovorí: "Rozospatá medvedica by vám chcela dačo povedať!". Sadne si a postaví sa Rozospatá medvedica, ktorá všetkých privíta. Vysvetlí im, akú cestu tento týždeň prejdú. Ako postúpi deň, deti si pripravujú čelenky, na ktoré budú získavať symboly svojho duchovného veku. Niečo sa odpracuje, ale treba sa aj zahrať. Začína prvá hra. Proti sebe sedia dvaja chlapci - zatiaľ sa nevidia. Vtom padne plachta: "Samko!" vykríkol Timotej. Nie, nie je to on. Pokračuje sa. Damián vykríkne Jožko a znova chyba. Napätie by sa dalo krájať. Čo teraz? Kto to zvládne ako prvý? Vtom víťazoslávne Timotej vykríkne: "Jožko!" Jedna nula pre Timotejov tím. Bola to skutočne napínavá hra, plná zvratov a už každý vie ako sa ten druhý volá.

Ako plynuli dni, deti pracovali, hrali sa a hlavne získavali perá. Posledný deň, keď už mal každý aspoň jedno pierko, náčelník rozhodol, že práce bolo dosť a ide sa na túru. Niečo náčelník uloví a trošku si poopekajú. Nič neulovil, ale vďaka predvídavým ženám, ktoré zobrali zo stanu špekačky, deti neostali hladné a náčelník si len pomyslel ako dobre to vyriešil, že si také šikovné ženy zobral so sebou na výlet...

Toto bola DEMO verzia príbehu o mladých nádejných náčelníkoch, ktorí sa vrátili do svojich domovov s mnohými pierkami a ich kmene mohli byť na nich právom hrdé. Tak nezabudnite dať subscribe a keď bude pod týmto článkom 100 lajkov prinesiem Vám full verziu. Mier.

typ akcie : iné
autor článku: Adam R.
dátum akcie: 17.08.2020
prečítaní: 413x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)