23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Čím je niekto vyššie postavený, tým pokornejším sa má ukázať.
..... Cicero .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Hokejbalový turnaj

Po zimnom oddychu od športu, prerušovanom len nedeľnými výpadmi do telocvične, sme otvorili tohtoročnú športovú sezónu 3.apríla, keď sa uskutočnil hokejbalový turnaj pre chlapcov. Plánovaný bol síce už na marec, ale aby sme vás udržiavali v napätí (i keď hlavnou príčinou bolo samozrejme počasie ;-), podarilo sa to až začiatkom apríla.

Počasie nám tentokrát prialo a tak už od 8:30 začali na tenisové ihrisko prichádzať tí najlepší hokejbaloví hráči z celej Liskovej. Po krátkom úvode a vysvetlení hracieho systému sa chlapci rovnomerne rozdelili do piatich družstiev, dohodli sa na stratégii, určili si názov svojho družstva (ako vždy, veľmi originálne :-), a turnaj sa mohol začať.

Už z prvých zápasov bolo zrejmé, že žiadne družstvo svoju kožu nepredá lacno a že sa výborne pripravilo. Dvojica hlavných rozhodcov, Janko N. a Miloš L., mala plné ruky, či skôr "oči" práce. Aby ich zrak neutrpel, na pár zápasov som ich podporil aj ja. A veru, bolo sa na čo pozerať. Útoky sa striedali na oboch stranách, góly pribúdali (celkovo padlo 48 gólov) a pripravená výsledková tabuľa (tento rok ešte nebola svetelná, to je výzva pre sponzorov ;-) sa postupne zapĺňala.

Okolostojaci diváci určite ocenili niektoré ukážkové akcie i skvelé brankárske zákroky. Veľkou kuriozitou bol napríklad gól brankára, ktorý predviedol Dominik Marton, ale aj 7 strelených gólov v 1 zápase, ktorými sa mohol popýšiť Igor a Jakub Strniskovci.

Aj keď družstvá boli rozdelené rovnomerne podľa veku, predsa len nemohli byť rovnako kvalitné (inak by všetky zápasy skončili remízami ;-). A tak sa nakoniec vykryštalizovali dve najlepšie družstvá (Cosmo a Jofa Team), ktoré odohrali posledný, v podstate finálový zápas. Úspešnejšie bolo družstvo Cosmo, ktoré si víťazstvom 2:0 zabezpečilo aj celkové víťazstvo na turnaji. Najlepším strelcom sa stal Igor Strnisko s 12 gólmi. Po odohratí všetkých zápasov nasledovalo vyhlásenie konečných výsledkov a odovzdanie cien všetkým družstvám.

Verím, že tento turnaj prinesie aj o rok kvalitu i radosť všetkým, čo sa rozhodnú pridať a pre vás, ktorí ste to tento rok nestihli, odporúčam ďalšie domkárske športové akcie, ktoré vás čakajú počas celého roka (najbližšie cyklistický deň v máji).

typ akcie : hokejbal
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 03.04.2004
prečítaní: 1855x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)