23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Cirkev napreduje vo svojej púti prenasledovaná svetom a potešovaná Bohom.
..... sv. Augustín .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Bicyklodeň

V sobotu bolo polooblačno a po rannom daždi bola o 9.00 hod plocha detského ihriska mokrá, preto sme rozhodli posunúť akciu na 10.00 hod. dúfajúc, že teplé slniečko všetko vysuší. O 10.00 ihrisko bolo už suché, i keď slnko zavše zakryli tmavé mraky. Po privítaní sme sa pomodlili a povedali niekoľko slov o príklade a odkaze Dominika Sávia pre dnešných mladých ľudí, pretože akurát na tento deň pripadlo 50 rokov od jeho svätorečenia. Potom sme všetkých prítomných rozdelili do troch rovnocenných družstiev, vysvetlili celkový priebeh akcie.

Najskôr sa družstvá pobrali na pripravené stanoviská, na ktorých sa museli naučiť poznávať dopravné značky, opraviť si pokazený zvonček, nahodiť si spadnutú retiazku, vymeniť si poškodený ventil na duši a nafúkať ju. Pri týchto činnostiach boli hodnotené iba vedomosti z dopravných značiek. Ostatné získané vedomosti, mali možnosť využiť pri nasledujúcich súťažiach – v zbieraní "húb" na bicykloch, v správnom predbiehaní sa pri jazde v peletóne, v triafaní do smetného koša počas jazdy a v cyklokrosovej štafete.

Bohužiaľ po druhej súťaži sa rozpršalo, preto sme s rozhodli, že akciu prerušíme a dokončíme ju nasledujúci deň o 13.00 hod. V nedeľu nám už počasie vydržalo a tak sme sa dočkali i vyhlásenia výsledkov. Všetci účastníci získali za svoju snahu pri teoretickej, ale i praktickej časti drobné odmeny a sladkosti.

Akciu hodnotíme ako vydarenú, a doporučujeme pokračovať v podobných náučno-zábavno-súťažných podujatiach.

typ akcie : cykloakcia
autor článku: Ivana B.
dátum akcie: 12.06.2004
prečítaní: 1979x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)