23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Nestačí mať čisté ruky, treba mať čistého ducha.
..... Thales .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Miništrantský futbalový turnaj

3.ročník tohto turnaja sa uskutočnil v sobotu 2.10. na futbalovom ihrisku u nás v Liskovej. Zúčastnilo sa ho cca. 60 hráčov + organizačný tím. Zastúpená bola Lisková, Ružomberok, Lúčky a Kalameny.

Už od rána bolo na ihrisku rušno. Organizátori pripravili 2 ihriská a už o 8.30 sa objavili prví hráči. Otvorenie turnaja bolo o 9.30. Družstvá boli rozdelené do 2 kategórií – mladší a starší. Tento rok bolo 5 družstiev v mladšej kategórii (Gumkáči a Nikeáči z Liskovej, Zemani z Kalamien, Kvasňáci z Lúčok a Miešanci z Kalamien+Lúčok) a 3 družstvá starších (Lisková, Ružomberok farský kostol, Ružomberok kláštor). Počas turnaja bolo pripravené aj občerstvenie - párky a čaj.

Zápasy mladších priniesli vysoké víťazstvá (9:0,10:0), ale aj vyrovnané zápasy (1:1, 1:0). Nakoniec o celkovom víťazovi muselo rozhodnúť až lepšie skóre. Na veľkú radosť Liskovčanov sa z víťazstva tešilo mužstvo Nikeáčov. Gumkáči ako 2.zástupca Liskovej skončili na 4. mieste. Najlepším strelcom bol Ľuboš Chovan (Zemani) a najlepším brankárom Filip Fúra (Nikeáči).

Starší hrali systémom každý s každým 2x. O víťazovi sa rozhodovalo medzi Liskovčanmi a Ružomberkom - farským kostolom. Keďže vzájomné zápasy rozhodnutie nepriniesli (4:2, 0:1), muselo rozhodnúť celkové skóre. Vďaka vyšším víťazstvám nad Ružomberkom – kláštorom sa nakoniec na 1. mieste umiestnil Ružomberok - farský kostol. Najlepším strelcom sa stal Pavol Orolín (Rbk farský kostol) s 6 gólmi a najlepším brankárom Marek Hradský (Lisková).

Na turnaji samozrejme nechýbal ani náš pán farár Culka a pán farár Kvasňák z Lúčok. Slávnostné vyhlásenie výsledkov bolo cca. o 13.30. Družstvá i jednotlivci boli odmenení diplomami i vecnými cenami, 3 najlepšie družstvá si odniesli aj turnajové poháre. Keďže starším miništrantom z Liskovej sa nepodarilo tretíkrát po sebe zvíťaziť, putovný pohár ostáva naďalej v obehu a na rok sa sťahuje do Ružomberka.

mladší
1. Nikeáči - 10 b
2. Zemani - 10 b
3. Miešanci - 6 b
4. Gumkáči - 3 b
5. Kvasňáci - 0 b

starší

1. Rbk - farský kostol - 9 b
2. Lisková - 9 b
3. Rbk - kláštor - 0 b

typ akcie : futbal
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 02.10.2004
prečítaní: 2176x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)