23.09.2021
Zdenka
- - zajtra - -
Ľuboš
Najviac času strácame tým, že by sme chceli získať čas.
..... J. Steinbeck .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Športový deň

Že máme v Domke šikovné dievčatá, to je jasné snáď každému. A aby mali dievčatá aj príležitosť prezentovať svoju šikovnosť, stretli sme sa aj tento rok na športovom dni dievčat.

Uskutočnil sa 30.októbra v komplexe ZŠ Lisková. Po zhromaždení dievčat a organizačného tímu (Júlia, ja, Ivka, Katka a Mária) bolo o 9.30 otvorenie s modlitbou a rozdelenie do 3 družstiev (Jefice, Vrabce, Veveričky). Keďže dievčat prišlo menej ako minulý rok :-( museli sme vystužiť každé družstvo ešte jedným chlapcom. Tí prišli ako diváci, ale radi sa zapojili do súťaže. A potom sa už začalo súťažiť.

Prvou súťažou bola vybíjaná na asfaltovej ploche pred telocvičňou. Tu s prehľadom zvíťazili Jefice a po dramatickom zápase sa z druhého miesta tešili Vrabce.

Nasledovalo ringo v telocvični. Tu už boli zápasy nerozhodnejšie. Jefice porazili Vrabce 2:1 (15:4, 16:18, 9:7), Vrabce zdolali Veveričky 2:1 (8:15, 15:13, 7:5) a keďže Jefice porazili Veveričky 2:1 (10:15, 16:14, 7:5), poradie v ringu bolo presne ako vo vybíjanej.

Paralelne s ringom (keďže 1 družstvo vždy oddychovalo) prebiehala 3.súťaž – dribling. Úlohou súťažiacich bolo predriblovať s volejbalovou loptou čo najviac z vytýčenej trasy (chodník pred telocvičňou z betónových kociek), pričom každej kocky sa mala lopta dotknúť presne 2x. V súčte mohlo celé družstvo prejsť max. 245 kociek (35 kociek x 7 súťažiacich). Najlepšie boli Veveričky so 185 kockami, nasledovali Jefice so 141 kockami a Vrabce so 138 kockami.

4.súťažou bolo hádzanie ringových krúžkov na presnosť. Tu boli družstvá veľmi vyrovnané. Z 24-bodového maxima (4 krúžky x 6 súťažiacich) trafili Vrabce a Veveričky 11, Jefice 10 krúžkov.

Poslednou súťažou (ktorá, ako sa nakoniec ukázalo, bola zlomová pre určenie celkového víťaza) bola štafeta. Každé družstvo vytvorilo 2 trojčlenné skupinky. Členovia skupinky museli postupne prejsť vytýčenou trasou, pričom sa stopoval čas skupinky. Trasa obsahovala úsek futbalového „cúvania“ s loptou (v tabuľke bod za každého, čo to zvládol), kotúľanie 3 ringokrúžkov do bránky (v tabuľke súčet trafených) a hod na basketbalový kôš (v tabuľke bod za každý trafený kôš).

V štafete najlepšie obstáli Vrabce, ktoré sa vďaka tomuto úspechu prepracovali na 1.miesto v celkovom hodnotení. 2. miesto v štafete obsadili Jefice, čím si zabezpečili 2.miesto v celkovom poradí. Na 3.mieste skončili Veveričky, ktorým však veľa nechýbalo a mohli byť vyššie.

Po skončení súťaženia bolo pripravené občerstvenie – párky a čaj, ktoré pripravili dievčatá organizátorky. A potom už chýbalo len slávnostné vyhlásenie výsledkov, odovzdanie cien a spoločné foto.

Myslím, že každý, kto súťažil, si prišiel na svoje a to sme radi. Prežiť pekné súťažné dopoludnie vás pozveme aj budúci rok, avšak športový deň už bude spoločný pre chlapcov i dievčatá. Takže to bude zase o niečo zaujímavejšie :-)

typ akcie : športový deň
autor článku: Jaroslav T. ml.
dátum akcie: 30.10.2004
prečítaní: 1869x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)