11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
Je otázkou, čo je väčšia hanba: či to, keď nám odoprú postavenie, ktoré si zaslúžime, alebo to, keď nás posadia do takého, ktoré si nezasluhujeme.
..... J. Bruyére .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Dobrodružná výprava

Dňa 27.4.2013 sa konala Dobrodružná výprava. Stretli sme sa pri starej škole o 9. hodine ráno. Spoločne sme išli po starej ceste ku kaplnke a tam sme sa pomodlili. Potom sme sa vydali hľadať tajomného mnícha. Našli sme len jeho jaskyňu a odkaz, ktorý nám zanechal a podľa ktorého sme mali pokračovať v ceste. Rozdelili sme sa na dve družstvá, dievčatá a chlapci, a súťaž mohla začať.

Ďalším chodníčkom sme sa vybrali zdolávať vrch Mních. Celá cesta sa niesla v dobrej nálade a riešením úloh. Prešli sme strastiplnú cestu plnú tŕnia držaním sa za ruky (vyskúšali sme si našu vytrvalosť), liezli lanom (tu sme skúsili našu silu), hľadali lístky (vyskúšali našu všímavosť) a skladali rôzne citáty. Celou cestou nám krásne svietilo slniečko, a tak sme sa mohli pokochať krásou okolitých dedín a vrchov. Pri veži sme si ešte zasúťažili a vydali sa naspäť. Potom nás Ujo Jarko pozval na zmrzlinu v Martinčeku. Keď sme si pochutnali, šli sme ku kostolíku a splnili ďalšiu úlohu. No a keď sme dosúťažili, vybrali sme sa ku kaplnke a tam sme mali vyhodnotenie. Dievčatá vyhrali o bod pred chlapcami a získali za to svoju odmenu. Spoločne sme sa podelili, odfotili a pobrali sa domov. Tak sa teším na ďalšiu dobrodružnú výpravu.

typ akcie : turistika
autor článku: Stella B.
dátum akcie: 27.04.2013
prečítaní: 2249x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)