25.06.2022
Tadeáš
- - zajtra - -
Adriána
Skúška, ktorá na vás dolieha, je iba ľudská. A Boh je verný. On vás nedovolí skúšať nad vaše sily, ale so skúškou dá aj schopnosť, aby ste mohli vydržať.
..... sv. Pavol .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Turistické výlety


Akú nádhernú máme prírodu! Pán Boh veru doprial Slovensku nádherné prostredie...s vrchmi, dolinami, riekami, jazerami, lesmi, lúkami prekvitajúcimi rôznymi farbami, rastlinami, zvieratami a mnohými ďalšími pozoruhodnými vecami. Vždy je na čo hľadieť, a nepochybne, jeseň prírode veľmi pristane. A tak v snahe využiť pekné počasie, sme sa rozhodli vydať jeden jesenný víkend do hôr.

V piatok sme malá skupinka 4 turistov (nechýbal ani mladý svišť Barča :D) v ranných hodinách vyrazili z Liskovej. Namierili sme si to do Západných Tatier- Roháčov. Najprv sme sa vďaka Nike autom doviezli do Žiarskej doliny, kde naša túra mohla začať. Našim cieľom bol vrch Plačlivô (2125 m.n.m.). Cesta bola náročná, ale krásna... Nebola núdza o peknú prírodu, panorámu, výhľady do širokého okolia, či dobrú náladu. Paparazzi Marča časť z toho stíhala aj zdokumentovať :D. Počasie bolo ideálne, dievky makali, takže vrchol sme bez problémov zvládli. Tam sme sa pokojne najedli, oddýchli si, užili si výhľad, podaktorí aj poplakali... či to bolo vetrom, šťastím, alebo má ten názov vrchu niečo do seba, to už neviem... :D a tak... No a potom sme sa už napokon vybrali na cestu späť. Naša cesta teda v skratke viedla takto: Žiarska dolina→ Žiarske sedlo→ Plačlivô→ Smutné sedlo→ Žiarska dolina. Myslím, že sme tu strávili veľmi pekné chvíle, a že nám to za to naozaj stálo.

V sobotu sme sa zase vybrali obzrieť hory trošku inde. Viacerí chalani z chlapčenského stretka, spolu s ujom Alinom a zástupkyňou nežnejšieho pohlavia Anežkou, sme sa teda vybrali na Liskovcom blízky vrch, Veľký Choč (1611 m.n.m.). Túra to bola parádna, vyrazili sme ráno a vrátili sme sa podvečer...:D No a medzitým sme si vychutnali všetko to pekné, čo hory ponúkajú, porozprávali sme sa, trošku sa aj zapotili, dačo zjedli...Všetci odviedli dobrý výkon, takže na vrchole sme mali čas aj oddýchnuť, poobzerať si okolie, nebo a tak...Cestou dolu sme mali možnosť aj prebádať človekom nie príliš poznané končiny lesa, lesné chodníčky a tieto veci...:D V skratke....šli sme asi takto: Lisková→ Ondrejkovo→ sedlo Spuštiak→ Poľana→ Veľký Choč→ sedlo Vráca→ lesom-nelesom→ Medvedia dolina→ Ondrejkovo→ Lisková. Veľmi pekná túra proste...

No a na záver...Bolo nám naozaj fajn. Dúfam že nabudúce už budú môcť ísť aj viacerí...Vrelo všetkým Roháče aj Choč odporúčame a tešíme sa na ďalší podobný výlet. Veď turistika nie je len o výkone, ale aj o možnosti lepšie spoznať prírodu, či seba navzájom.

typ akcie : turistika
autor článku: Dominik T.
dátum akcie: 03.10.2015
prečítaní: 1913x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)