11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
Či teda jete, či pijete, či čokoľvek iné robíte, všetko robte na Božiu slávu.
..... sv. Pavol .....




zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Zimný turnaj


Keďže sa hovorí, že v zdravom tele zdravý duch, rozhodli sme sa zakončiť s deťmi tohtoročnú zimu trošku športovo. A tak sa teda 5. marca 2016 o 9:00 hod. uskutočnil po prvýkrát Zimný turnaj, v ktorom si chlapci zmerali sily v hokejbale a dievčatá zas overili svoju šikovnosť vo vybíjanej. Všetko sa to odohrávalo na ihriskách v areáli základnej školy. Vďaka Bohu nám počasie celkom vyšlo, takže po krátkom úvode, rozdelení do tímov a objasnení pravidiel sa mohli začať prvé zápasy.

Chlapci sa rozdelili do 4 tímov, kde hrali systémom každý s každým. Zápas trval 2X10 min., pričom po každom zápase ešte nasledovali samostatné nájazdy na spestrenie. Zápasy boli pútavé, hralo sa dravo, ale fair-play, chlapcom teda nasadenie nechýbalo. Po odohratí všetkých zápasov sa teda spravila tabuľka s poradím, podľa ktorej proti sebe odohrali finálový zápas HC 66 a HK Turík. Finálový zápas bol dramatický, no nakoniec sa podarilo vedenie zlomiť na svoju stranu tímu HC 66, ktorý počas celého turnaja podával dobré výkony, čoho dôkazom sú aj najlepší brankár Janko Makovický a strelec Paťo Kubala (7 gólov), práve z tohto tímu. Avšak všetky tímy môžu byť na seba hrdé, každý sa snažil, niektorým chýbalo možno trošku viac šťastia, avšak vynahradili to svojou bojovnosťou.

1. HC 66
2. HK Turík
3. Old Stars
4. Dávidove hviezdy

Dievčatá (s mini mužskou podporou :) ) sa zase rozdelili na 3 tímy, kde hrali tiež systémom 2X každý s každým. Dievčatá nezaostávali za chlapcami, boli nahecované, takže lopta lietala z jednej strany na druhú. Dievčatá pekne prejavili svoju obratnosť, šikovnosť a presnosť, takže diváci si mohli prísť na svoje. Po odohratí všetkých zápasov sa taktiež spravila tabuľka, podľa ktorej sa určil víťaz. Následne sa ešte odohral zápas o 2. miesto. Celkovo teda poradie dopadlo takto:

1. Fit Unicorn s dúhou
2. Supercool
3. Jednorožce

Mysleli sme aj na hladné žalúdky, ktoré si tento rok mohli prísť na svoje vďaka fajnému zeleninovému hot-dogu. Sucho v krku zas bolo možné zahnať teplým čajíkom. Do pozadia hrala príjemná hudba. Keďže v tento deň prebiehali v škole voľby, nebola núdza ani o niektorých fanúšikov a pozorovateľov navyše, ktorí sa aspoň nachvíľu pristavili.

Na záver gratulujeme víťazom a ďakujeme všetkým zúčastneným za príjemnú atmosféru. Osobitne chcem poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhali pri príprave či samotnom priebehu turnaja. Veľká vďaka :) Tešíme sa o rok. Športu zdar!

typ akcie : zimné športy
autor článku: Dominik
dátum akcie: 05.03.2016
prečítaní: 1987x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)