11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
Zaumieň si, že každý deň vykonáš niečo, k čomu nemáš zvlášť chuť. Takto ti čoskoro nebude povinnosť na obtiaž.
..... M. Twain .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Bodka za prázdninami

Tak ako každý rok, v jedno sobotné ráno sme sa stretli pred základnou školou a spoločne sme kráčali pod horu ku chate Kubalovcov, kde nás už čakali niektorí animátori, ktorí boli plný dobrej nálady.

Téma bodky nadviazala na tému tábora, čo boli prví kresťania. Po krátkom prehovore Barborky, ktorá nám povedala ako to celé bude prebiehať sme mohli začať. :) Rozdelili sme sa do skupiniek a začali sme pracovať na zadanej úlohe. Úlohou bolo vytvoriť jeden zo znakov kresťanstva za pomoci špagátu a prírodného materiálu. Pred tým sme ešte vypracovali jeden testík, ktorý rozhodol o tom v akom poradí budeme plniť ďalšie úlohy na rôznych stanoviskách, ktoré boli roztrúsené po lúke a okolo iných chát. Našou úlohou bolo napríklad z rôznych slabík poskladať slová, vymenovať dary Ducha Svätého, rozlúštiť Cézarovu šifru a veľa ďalších úloh. :) Myslím, že sa nám všetky úlohy podarilo zvládnuť aj keď niekedy s menšími problémami. Po ukončení týchto úloh sme si pochutnali na výbornom guláši o ktorý sa postarali Kubalovci.

Na konci sme si prezreli a opísali naše vytvorené znaky kresťanstva a prišlo vyhodnotenie našej snahy, pričom sa nám celý tento deň blížil ku koncu. :)

Zhodnotili sme si celú bodku a spolu sme to ukončili modlitbou. Plní dobrej nálady a možno už aj trošku unavení sme opustili lúku s úsmevom na tvári.

Myslím, že za všetkých môžem povedať, že sa tešíme na ďalšie spolu prežité akcie :).

typ akcie : súťaž
autor článku: Barbora K.
dátum akcie: 10.09.2016
prečítaní: 1780x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)