11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
Je lepšie zodierať sa kvôli dobru, ako byť zodieraný zlým.
..... Maritain .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Tvorivé dielne

Človek je predsa tvor tvorivý, a tak sme si opäť precvičovali túto zručnosť... :)

V sobotu o druhej sme sa stretli všetci v klubovni, kde už bolo všetko prichystané. Na stoloch boli porozkladané rôzne doštičky, klince, nožnice, kladivá, papiere, ceruzky, nitky... Takže po modlitbe k anjelom strážcom (lebo všetci chceli prežiť bez úrazu ;)) sme sa rovno pustili do výroby. Ako prvé sme si vybrali vzor, podľa ktorého sa postupne zabíjali klinčeky do doštičiek. Keď už boli všetky pevne na svojom mieste, prišla na rad farebná nitka, ktorá pospájala tieto klinčeky rad za radom, ale aj krížom-krážom. Až z toho napokon vznikol krásny obrázok. Ďalšiu vec, ktorú sme sa naučili vyrábať, bol kokosový kmeň, ktorý si každý mohol vytvoriť v rôznych farebných kombináciách a tvaroch.

Klubovňa sa takto zmenila na veľký úľ usilovných detí, ktoré búchali kladivom, lepili, viazali, prepletali, miešali, guľkali a tvarovali... A to všetko za pomoci animátorov, ale aj starších kamarátov.

Domov sa vracali s plnými rukami vecí, ktoré si vyrobili vlastnou šikovnosťou a trpezlivosťou... Tak hádam sa páčili... :D

typ akcie : tvorivá činnosť
autor článku: Veronika T.
dátum akcie: 22.10.2016
prečítaní: 1705x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)