11.08.2022
Zuzana
- - zajtra - -
Darina
Ako vedúca osobnosť by ste však mali využiť každej príležitosti k motivovaniu ľudí tým, že im prejavíte uznanie za ich zásluhy, služby či pomoc. O zásluhy je potrebné sa rozdeliť, zatiaľ čo vinu za neúspechy by ste mali niesť sami.
..... J. Adair .....
zvoľte tému:


FB stránka
Hra ÚSVIT
Domka.sk
Lisková.sk
Saleziáni


Športový deň

Začala nám jeseň a k nej neodmysliteľne patrí každoročný športový deň. Tento rok jeho dátum pripadol na sobotu 29.10.2016 so začiatkom o 9:00. Okolo tejto hodiny, sa začali zbierať športovania chtiví domkári v telocvični ZŠ. Celkový počet sa ustálil na 38 účastníkov.

Po úvode spojenom so základnými pravidlami v telocvični a na ihrisku a spoločnej modlitbe sa športovci rozdelili do piatich skupiniek pod vedením animátora. Vymysleli si tímové mená a už im nič nebránilo začať súťažiť. Tohtoročné dve tímové súťaže prebiehali na multifunkčnom ihrisku v areáli ZŠ a v telocvični.

Prvá tímová hra v telocvični mala názov TIC-TAC-TOE a spočívala v jednoduchom princípe hry piškvorky, avšak v dynamickejšom poňatí. Úlohou dvoch proti sebe súťažiacich tímov bolo čo najrýchlejšie vytvoriť neprerušenú trojicu bodov na hracom pláne. Mladí sa nabehali, no potrebné bolo zapojiť aj taktiku. Druhá tímová hra na multifunkčnom ihrisku v areáli ZŠ bola menej dynamická, avšak o to zábavnejšia a náročnejšia v navigácii spoluhráčov. Jej názov bol Telemetria a úlohou hráčov bolo za určitý čas čo najviac krát trafiť súpera loptičkou. Znie to jednoducho, no zo súperiacich dvojíc mal jeden vždy zaviazané oči a druhý ho musel správne navigovať - len pomocou hlasu. Ako tretia úloha pre oddychujúce družstvo na získanie bonusových bodov bol, súbor zaujímavých aktivít, medzi ktoré patrilo odhadovanie objemu nádoby, hmotnosti strúhanky, či stavanie čo najvyššej veže z kariet.

Po absolvovaní všetkých hier a úloh prišlo na rad vyhodnotenie. Niekomu sa darilo viac niekomu menej, niekomu pomohli bonusové body, no všetci odchádzali z bohatou nádielkou chutných cien. Záver sa niesol v degustácií výhier a vytvorením spoločnej fotky. Tešíme sa na budúcoročnú jeseň no hlavne na športový deň.

typ akcie : športový deň
autor článku: Marián Ž.
dátum akcie: 29.10.2016
prečítaní: 1940x
pridaj komentár
späť

© 2001-2018 Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Lisková
e-mail : liskova@domka.sk

Lisková 35, okres Ružomberok, psč 034 81, (1024 x 768)